Home > Aplikacje > Aplikacja Spotify ląduje na zegarkach Fitbit Versa, Versa Lite i Ionic

Aplikacja Spotify ląduje na zegarkach Fitbit Versa, Versa Lite i Ionic

///
Comments are Off

Posiadacze starszych smartwatchy Fitbit zazdrościli właścicielom nowego Versa 2 jednej rzeczy: aplikacji Spotify. No to już nie muszą.

Smartwatch Fitbit Versa 2 został zaprezentowany w sierpniu tego roku. Od razu został wyposażony w pełną aplikację Spotify, dzięki której można było przesyłać muzykę bezpośrednio z zegarka, z pominięciem smartfona (wymagana jest subskrypcja Spotify Premium). Starszym modelom Fitbita brakowało tej funkcji, ale dzięki aktualizacji pojawi się ona na modelach Versa, Versa Lite i Ionic.

Aplikacja nie będzie tylko wyświetlać danych z telefonu – to natywny program napisany specjalnie na zegarki. Dzięki temu zyska większość funkcji podstawowej apki Spotify na smartfony, w tym zapisywanie muzyki do późniejszego odtworzenia offline. Co raczej oczywiste, z poziomu smartwatcha będzie się dało wstrzymać odtwarzanie, pominąć utwór czy wyświetlić opcje odtwarzania.

Za pośrednictwem aplikacji będzie można też połączyć się z innymi urządzeniami, takimi jak głośniki, telewizory, PlayStation, korzystając z funkcji Spotify Connect.

W ten sposób właściciele smartwatchy Fitbit nie będą czuć się uwstecznieni względem funkcjonalności zegarków Samsunga i Apple, w których apka Spotify działa od długiego czasu.