Home > Aplikacje > BLIK zadziała na całym świecie. Będzie można płacić nim zbliżeniowo

BLIK zadziała na całym świecie. Będzie można płacić nim zbliżeniowo

///
Comments are Off

To fantastyczna wiadomość.

Polski Standard Płatności, który jest operatorem systemu płatności mobilnych BLIK podpisał umowę z firmą Mastercard. Co to oznacza dla klientów? Bardzo ważną rzecz. Od teraz będzie można bowiem skorzystać z BLIKA na terenie całego świata a także płacić nim zbliżeniowo. To realizacja obietnic, które pierwotnie pojawiły się w grudniu 2018 roku. Najważniejszy jest jednak fakt, iż wszystkie terminale, które obsługują płatności zbliżeniowe Mastercard będą mogły także przyjąć płatność za pomocą BLIKA. 

Standard płatności BLIK cieszy się w Polsce ogromną popularnością. W drugim kwartale tego roku dokonano za jego pomocą prawie 50 milionów transakcji. Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP twierdzi, iż użytkownicy kochają BLIKA, a dzięki współpracy z Mastercard proces płatności zostanie jeszcze bardziej uproszczony. To także akceleracja dla rozwoju całej platformy. Zbliżeniowa wersja BLIKA ma pojawić się w ciągu najbliższych dwóch kwartałów. Można więc założyć, że za jego pomocą będzie można płacić zbliżeniowo już na wiosnę przyszłego roku.

Jak to wszystko będzie działać? Zbliżeniowy BLIK będzie korzystał z integracji z usługą Mastercard Digital Enablement Services. Płatności będą inicjowane i uwierzytelnianie bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku, który obsługuje technologię BLIK. Mastercard chwali się bezpieczeństwem całego procesu i zachowaniem maksymalnej wygody samego użytkownika. Szacuje się, że ze zbliżeniowego BLIKA będzie mogło skorzystać 90 procent klientów polskich banków. To fantastyczny wynik. 

BLIK jest kolejnym standardem, z którego korzystają Polacy. W dobie Google Pay oraz Apple Pay to na pewno dobra alternatywa dla osób posiadających smartfon bez wbudowanego czipu NFC. Coraz więcej sklepów internetowych oferuje tego typu metodę płatności. 

Obecnie nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na wprowadzenie nowych zmian.