Home > Gadżety > Fossil 5 Gen pozwala teraz odebrać połączenia z iPhone’a

Fossil 5 Gen pozwala teraz odebrać połączenia z iPhone’a

///
Comments are Off

Fossil 5 Gen jest pierwszym smartwatchem z Wear OS, umożliwiającym odbieranie połączeń na iPhonie. Umożliwia to najnowsza aktualizacja oprogramowania dostarczona przez producenta.

Gdy kilka miesięcy temu Fossil zapowiedziało swój najnowszy smartwatch obiecało, że sprzęt umożliwi użytkownikom iPhone’ów odbieranie połączeń. Producent właśnie spełnił swą obietnicę, udostępniając najnowszą aktualizację oprogramowania dostarczającą wspomnianą funkcję.

W ten sposób Fossil 5 Gen stał się pierwszym zegarkiem z platformą Wear OS, oferującym taką możliwość. Czyni go to bardzo poważnym rywalem dla Apple Watch, gdyż nie jest ograniczony do ekosystemu Apple. Platforma Wear OS posiada bowiem własny sklep Google Play Store, skąd użytkownik może pobierać interesujące go aplikacje. W ten sposób zyskuje więc funkcjonalność sprzętu z Androidem, przy równoczesnej współpracy z platformą iOS oraz możliwością prowadzenia rozmów.

Rozmawianie umożliwia wbudowany w kopertę zegarka mikrofon oraz głośnik, więc nie musimy wyciągać telefonu z kieszeni. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie zawsze mamy możliwość sprawnego wyciągnięcia smartfona z kieszeni lub torebki.

Fossil 5 Gen trudno jest dostać w Polsce, ale na niemieckim Amazonie dostaniecie go w cenie 299 euro. Sprzęt oferuje swym użytkownikom 1,28″ ekran AMOLED zainstalowany w wytrzymałej kopercie wykonanej ze stali nierdzewnej. Pod maską siedzi natomiast standardowy dla sprzętu noszonego procesor Snapdragon Wear 3100 wraz z 1 GB pamięci RAM.