Home > Gadżety > Skydio przedstawia autonomiczne drony. Czyżby autonomiczny sprzęt miał wkrótce opanować świat?

Skydio przedstawia autonomiczne drony. Czyżby autonomiczny sprzęt miał wkrótce opanować świat?

///
Comments are Off

Zaledwie kilka dni temu wspominałam Wam o projekcie autonomicznych hulajnóg, które same będą „odprowadzały się” do miejsca ładowania. W tym czasie pojawiła się już kolejna zapowiedź autonomicznego sprzętu od Skydio. Firma planuje wprowadzić na rynek ładującą stację bazową dla dronów, co miałoby umożliwić stałe monitorowanie np. terenów budowy. Dzięki temu wielu przedsiębiorców mogłoby sprawować pełną kontrolę nad swoimi inwestycjami.

Niewielki amerykański start-up postawił sobie za cel, aby wyeliminować ludzi z ochrony obiektów handlowych czy terenów przemysłowych. Mieliby oni całkowicie polegać na nowoczesnej technologii, czyli dronach unikających wszelkich przeszkód i dokładnie nadzorujących spore tereny przez cały czas. Autonomiczne drony ze stacją ładującą mają dużą szansę na powodzenie, zwłaszcza w oczach dużych przedsiębiorców, którzy cenią sobie możliwość stałego obserwowania  inwestycji.

AUTONOMICZNE DRONY W PUDEŁKU OD SKYDIO

Skydio 2 Dock ma pozwolić na samodzielne latanie drona oraz jego ładowanie w specjalnym boxie. Urządzenia miałyby zająć się zautomatyzowanym nadzorowaniem placów budowy oraz reagować w przypadku nagłych awarii. Do tej pory drony wymagały jednak stałego nadzoru i pełnego sterowania, co niestety było kosztownym rozwiązaniem. Właśnie dlatego Skydio opracowało zaawansowaną stację dokującą do swojego drona – Skydio 2 – która pomaga mu startować, lądować, a także uzupełnia baterię. W ten sposób wielu przedsiębiorców mogłoby ograniczyć koszta związane z monitoringiem, bazując na obrazie dostarczanym przez autonomicznego drona.

PODRĘCZNY ZESTAW Z AUTONOMICZNYM DRONEM, CZYLI SKYDIO 2 DOCK

Zespołowi opracowującemu specjalny box do drona, zależało na tym, by wypuścić na rynek maksymalnie dopracowany produkt. Stacja dokująca jest więc niewielkich rozmiarów, co pozwala umieścić ją w dowolnym miejscu, a także zabierać wszędzie ze sobą. Ważny jest także fakt, iż szybko można go skonfigurować oraz zlecić mu nawet najbardziej złożone zadanie. Dron świetnie radzi sobie z trafieniem do pudełka nawet bez nadajnika GPS, a to wszystko dzięki najnowszym technologiom, jakie w nim wykorzystano.

System opracowany przez Skydio na pewno będzie jeszcze przez długi czas udoskonalany. Zapowiedziano jednak wstępnie, że w przyszłym roku ma on być wprowadzany u pierwszych klientów, którzy rozpoczną testy. Nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie cena takiego sprzętu oraz kiedy stanie się on powszechnie stosowany nie tylko przez przedsiębiorców. W najbliższym czasie na pewno pojawi się jeszcze wiele urządzeń działających autonomicznie. Może to oznaczać, że zostaniemy w znacznej części zastąpieni przez maszyny.