Home > Gry > The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – podniebna przygoda w nowym wydaniu

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – podniebna przygoda w nowym wydaniu

///
Comments are Off
the-legend-of-zelda:-skyward-sword-hd-–-podniebna-przygoda-w-nowym-wydaniu

Legend of Zelda: Skyward Sword to wyjątkowy tytuł, w którym twórcy nie bali się eksperymentować zarówno z formą, jak i modelem sterowania. Nie była to jednak idealna gra. Sterowanie ruchowe na Wii momentami było bardziej uciążliwe niż ciekawe, a drobne detale, niepomijalne przerywniki filmowe i dialogi sprawiały, że część osób pominęła ten tytuł. Wersja HD nie jest jedynie poprawiona wizualnie – teraz większość bolączek oryginału nie stanowi już przeszkody przed odkryciem jednej z ciekawszych odsłon serii.

Historia opowiada o mieszkańcach latającego miasta Skyloft, którzy żyją w tym miejscu, gdyż poniżej pasma chmur powierzchnia jest już tylko legendą i – według powszechnych wierzeń – nic tam już nie ma. Link, jeden z młodych mieszkańców szkolących się na rycerzy, którzy mogą przemierzać niebiosa na ptasich rumakach ulega wypadkowi wraz ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa – Zeldą. W trakcie wieczornego przelotu natrafiają na dziwne, mroczne tornado, które wciąga dziewczynę, a Linka doprowadza do upadku.

Szybko okazuje się, że tornado nie było naturalnym zjawiskiem, a Zelda została najprawdopodobniej uprowadzona. Link w magicznych okolicznościach wchodzi w posiadanie miecza bogini, w którym rezyduje pomocny duch Fi i wyrusza na szereg wypraw pod chmurami, by uratować Zeldę i odkryć, że świat „poniżej” jednak istnieje, a walka ze złem dopiero się rozpoczyna.

Czytaj więcej…