a-plague-tale:-requiem-oferuje-tylko-30-fps-ow-na-konsolach.-kolejna-gra-bez-trybow-graficznych

A Plague Tale: Requiem oferuje tylko 30 FPS-ów na konsolach. Kolejna gra bez trybów graficznych

Czyżby konsole wracały do oferowania tylko jednego trybu graficznego, jak to miało miejsce przed PlayStation 4 Pro i Xbox One X? Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy, że nadchodzące Gotham Knights nie będzie oferować 60 klatek na sekundę na konsolach i gracze będą zmuszeni poznawać przygodę następców Batmana z zablokowanymi 30 FPS-ami. Teraz okazało się, że nie będzie to odosobniony przypadek i także A Plague Tale: Requiem pozbawiony jest wyboru trybu graficznego.

A Plague Tale: Requiem oferuje tylko 30 FPS-ów na konsolach. Kolejna gra bez trybów graficznych

A Plague Tale: Requiem tylko w 30 FPS-ach na konsolach

Produkcja jest już możliwa do ogrania na konsolach Xbox, w tym w ramach Xbox Game Pass, o ile zmienicie region na Nową Zelandię. Pozostali gracze muszą poczekać z graniem do jutra, ale część osób już teraz zdecydowała się poznać historię i nie mają najlepszych wieści dla graczy. Na Twitterze gracz o pseudonimie MauroNL potwierdził, że na Xbox Series X A Plague Tale: Requiem pozbawiony jest wyboru trybu graficznego, zaś domyślny oferuje rozgrywkę tylko w 30 FPS-ach. Deweloper z Rocksteady Games uważa, że winę ponosi słaba wydajność procesora graficznego w Xbox Series S, który blokuje potencjał obecnej generacji konsol.

Gracz doniósł również, że wersja 1.2.0 ma zwiększone ustawienia aberracji chromatycznej, która wpływa na jakość oprawy graficznej. Na lewym ujęciu zobaczycie grę z wyłączoną opcją, zaś po prawej z domyślnie włączoną aberracją chromatyczną.

Przypomnijmy, że A Plague Tale: Requiem zadebiutuje wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Wczoraj mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się pierwsze 10 minut gry na najwyższych ustawieniach w 8K na RTX 4090.

Wczytywanie ramki mediów.