apple-watch-ultra-–-duza-bateria-i-naprawa|-gsmmaniak.pl

Apple Watch Ultra – duża bateria i naprawa| gsmManiaK.pl

Niezawodna ekipa iFixit postanowiła dokonać dzieła rozebrania flagowego smartwatcha Apple – modelu Watch Ultra. Oczywiście największe zainteresowanie dotyczy baterii umieszczonej w tym sprzęcie, która jest spora… przynajmniej jak na standardy Apple.

Premiera Apple Watch Ultra wywołała spore poruszenie – ten flagowy smartwatch giganta z Cupertino zmroził jednak wszystkich nie tyle swoimi osiągami, ale przede wszystkim ceną, która w naszym kraju sięga blisko 5000 złotych.

Pod tym względem nowy sprzęt Apple raczej nie ma konkurencji, ale odpłaca się za to kilkoma elementami, których do tej pory w zegarkach z logiem nadgryzionego jabłka brakowało.

1,5 dnia na jednym ładowaniu to nie przypadek

Jednym z elementów, który wzbudza największe zainteresowanie, jest bateria, która ma pozwolić nawet na półtórej dnia pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście w porównaniu do innych marek ten wynik nie rzuca na kolana, ale w przypadku sprzętów od Apple taki rezultat był dotychczas nie do osiągnięcia.

Dzięki ekipie iFixit wiemy już, że taki rezultat stał się możliwy nie dzięki sztuczkom programistycznym i trybom oszczędzania, ale po prostu znacznie większej baterii. We wnętrzu smartwatcha znalazło się bowiem ogniwo o pojemności 2,1 Wh.

Niewiele nam to mówi, ale porównanie z baterią znajdującą się we wnętrzu Apple Watch Series 8 daje pogląd na sytuację – model Ultra posiada bowiem blisko dwa razy większy magazyn energii (2,1 Wh zamiast 1,19 Wh w Series 8). Znacząco powiększono także głośniki, które emitują dźwięk o głośności nawet 86 dB.

Naprawa? Niby łatwiejsza, a wciąż piekielnie trudna

Operacja wykonana przez iFixit nie obyła się jednak bez problemów – podczas próby oddzielenia wyświetlacza od reszty obudowy, ekran uległ złamaniu, a tony śrubek we wnętrzu nie pomagają w naprawie.

I choć w ocenie fachowców Apple Watch Ultra jest nieco łatwiejszy w naprawie od innych smartwatchy Apple, to nadal nie jest to prosta czynność. Standard jest więc utrzymany – jak chcesz naprawiać sprzęt giganta z Cupertino, to rób to za ciężkie pieniądze w autoryzowanym serwisie.

źródło

  • Elektronika
    I