apple-zapowiada-ios-1621.-naprawi-blad,-ktory-spedza-sen-z-powiek-wlascicielom-iphone’ow

Apple zapowiada iOS 16.2.1. Naprawi błąd, który spędza sen z powiek właścicielom iPhone’ów

Apple zapowiada ważną aktualizację iOS o numerach 16.2.1. Ta naprawi błąd, który prześladuje posiadaczy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Ich wyświetlacze oszalały.

Zaledwie kilka dni temu w sieci zaczęły pojawiać się informacje, dotyczące irytującego błędu, który dotknął właścicieli smartfonów iPhone 14 Pro. Na ekranach ich telefonów pojawiają się żółte i zielone linie, które skutecznie utrudniają korzystanie ze smartfona:

Masz Ci los: w Apple iPhone 14 Pro za 6000 złotych znów zepsuł się ekran

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu sytuacja dotycząca modelu 14 Pro – tuż po premierze użytkownicy smartfonów mieli już problem z trzęsącym się aparatem smartfona.

iphone 14 pro

fot. Reddit / u/1LastOutlaw

iPhone 14 Pro czeka na aktualizację iOS 16.2.1

Najświeższy błąd spowodowany jest najprawdopodobniej przez aktualizację iOS 16.2, którą nie tak dawno producent zaczął dostarczać do swoich smartfonów. Ta zamiast usprawnień przyniosła usterkę, która może przyprawiać o zawrót głowy.

Apple skomentował już doniesienia użytkowników – gigant jest świadom problemu i zaznacza, że w drodze jest już aktualizacja iOS 16.2.1 naprawiająca ten błąd. Producent dodał w swoim oświadczeniu, że problem był spowodowany przez sterowniki.

iphone 14 pro

iOS 16/ fot. Apple

Zanim jednak aktualizacja dotrze do smartfonów, część użytkowników iPhone 14 Pro musi radzić sobie z błędem własnymi sposobami. Radzą oni sobie, by wyłączyć w iPhone 14 Pro funkcję Always On Display. Ma to podobno tymczasowo pomóc w rozwiązaniu usterki wyświetlacza.

Bardzo możliwe, że aktualizacja iOS 16.2.1 rozwiąże też dodatkowe problemy iPhone’ów, m.in. błędy związane z akcesoriami HomeKit.

Przeczytaj również

Wciąż trwa wielkie rozdawnictwo w Epic Games Store. Jakie gry dostajemy za darmo?

Źródło: 1, 2