baldur's-gate-iii-–-przed-premiera-wersji-1.0-gra-otrzyma-jeszcze-sporo-nowosci

Baldur's Gate III – przed premierą wersji 1.0 gra otrzyma jeszcze sporo nowości

W połowie grudnia deweloperzy z Larian Studios udostępnili Patch 9 do gry Baldur’s Gate III. I choć będzie to ostatnia tego typu duża aktualizacja przed oficjalną premierą pełnej wersji (z numerem 1.0), twórcy mają w planach sporo innych rzeczy. Założyciel studia, Sven Vincke, udzielił wywiadu redakcji serwisu Rock, Paper, Shotgun – podczas rozmowy ujawnił, że społeczność może oczekiwać istotnych zmian oraz problemów z kompatybilnością zapisów. To więc jeszcze nie koniec atrakcji!

Baldur's Gate III – przed premierą wersji 1.0 gra otrzyma jeszcze sporo nowości

Baldur’s Gate III otrzyma jeszcze nowości przed premierą

[Gracze będą musieli rozpoczynać grę od początku jeszcze przed wersją 1.0 – przyp. red.], ponieważ nadal dodawane będą nowości do pierwszego aktu. Wiem, że dla graczy jest to bardzo denerwujące, ale nie możemy pozwolić sobie na zapewnianie kompatybilności zapisów, kiedy wprowadzamy tak duże zmiany.

Został również zapytany o to, czy deweloperom uda się dotrzymać terminu. Vincke zapewnił, iż nic nie wskazuje na jej opóźnienie – Larian Studios ma dokładnie rozpisany harmonogram prac, a nawet zostawiło sobie w nim odrobinę luzu.

Przypomnijmy, że Baldur’s Gate III jest dostępne na komputerach osobistych w sklepach Steam oraz GOG.com. Gra zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu 6 października 2020 roku. Pod tym adresem możecie znaleźć artykuł Myszastego, który podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami. Pełna wersja tytułu ma ukazać się w sierpniu 2023 roku.