blade-stracil-rezysera.-prace-nad-filmem-mialy-ruszyc-za-kilka-tygodni

Blade stracił reżysera. Prace nad filmem miały ruszyć za kilka tygodni

Wiele się ostatnio dzieje w Marvelu. Dopiero co informowaliśmy, że w Deadpoolu 3 ponownie zobaczymy Hugh Jackmana w roli Wolverine’a, a teraz z obozu Kevina Feige’a dotarły bardzo złe wiadomości dotyczące produkcji Blade’a. Prace na planie filmu miały ruszyć w listopadzie, ale start zdjęć może zostać ponownie opóźniony, gdyż z produkcją pożegnał się reżyser Bassam Tariq. Filmowiec został wybrany jeszcze w lipcu ubiegłego roku, ale przez ciągłe opóźnienia w pracach, nie może kontynuować swojej przygody z Marvelem.

Blade stracił reżysera. Prace nad filmem miały ruszyć za kilka tygodni

Konflikt w harmonogramie prac jest oficjalnym powodem przedstawionym przez studio. Od dłuższego czasu Blade jest jedną z tych produkcji z MCU, przy której pojawiają się nowe problemy. Teraz doszedł kolejny i Marvel musi znaleźć szybko nowego reżysera, inaczej prace na planie kolejny raz się opóźnią.

Z powodu ciągłych zmian w naszym harmonogramie produkcji Bassam nie jest już reżyserem Blade’a, ale pozostanie producentem wykonawczym filmu. Doceniamy talent Bassama i całą pracę, jaką wykonał, aby Blade znalazł się tam, gdzie teraz jest – czytamy w oświadczeniu Marvela nadesłanym do The Hollywood Reporter.

To zaszczyt pracować ze wspaniałymi ludźmi z Marvela. Udało nam się zebrać zabójczą obsadę i ekipę. Chętnie zobaczę, gdzie następny reżyser zabierze ten film – powiedział Bassam Tariq.

Marvel szuka nowego reżysera do przejęcia Blade’a

Marvel ma być na etapie aktywnego szukania nowego reżysera. W tej chwili nie znamy nazwisk potencjalnych kandydatów. Studio prawdopodobnie będzie chciało utrzymać listopadową datę rozpoczęcia zdjęć, więc już w październiku powinniśmy poznać nazwisko reżysera, który przejmie Blade’a.

Film ma zadebiutować w kinach 3 listopada 2023 roku.