co-wyjdzie-z-polaczenia-charakterystyki-thinkpada-ze-smartfonem?-bardzo-ciekawe-urzadzenie

Co wyjdzie z połączenia charakterystyki ThinkPada ze smartfonem? Bardzo ciekawe urządzenie

Markę Lenovo raczej każdy zna, tak samo, jak serię laptopów Lenovo ThinkPad, która jest wręcz legendarna z uwagi na wytrzymałość, czy niezawodność. Wygląda na to, że chińska firma postanowiła przenieść to do smartfona, czyli Lenovo ThinkPhone.

Wygląda na to, że Lenovo pracuje nad bardzo ciekawym smartfonem, który pojawić ma się już w roku 2023, a jego nazwa kodowa to „Bronco”. Czyżby firma planowała pierwszy smartfon wzorowany na laptopach ThinkPad?

Lenovo ThinkPhone „Bronco” – wyjątkowy smartfon w produkcji

Jak donosi Evan Blass na łamach portalu 91mobiles, Chińczycy pracują nad iście ciekawym urządzeniem, jakim ma być Lenovo ThinkPhone, czerpiący stylistykę oraz (miejmy nadzieję) wytrzymałość i niezawodność z serii laptopów Lenovo ThinkPad.

Lenovo ThinkPhone

Lenovo ThinkPhone / fot. 91mobiles

Niestety grafika nie jest w zbyt dobrej jakości, aczkolwiek możemy zauważyć, chociażby karbonową fakturę plecków, czytnik linii umieszczony w ekranie (co oznacza zastosowanie ekranu OLED), czy trzy aparaty na tyle wraz z diodą doświetlającą. Całośc w czarnej kolorystyce. Wygląda to z pewnością ciekawie, patrząc na obecny rynek smartfonów.

Jaka natomiast będzie specyfikacja? Mowa jest tutaj o zastosowaniu mocnych podzespołów, czyli najnowszego Snapdragona 8 Gen 2 lub SD8+G1, 8/12 GB pamięci operacyjnej, czy 50 MP aparatu głównego. Pozostałe moduły to najprawdopodobniej 13 MP aparat ultraszerokokątny z AF, 16 MP aparat selfie oraz 2 MP czujnik głębi.

Pytanie tylko, jaka będzie cena?

Jak zawsze dużo będzie chodziło o to, czy oprócz designu Lenovo ThinkPhone zaoferuje coś jeszcze. Inną sprawą jest oczywiście także cena, jaką Lenovo będzie chciało otrzymać za swoje nowe dzieło. Tego na ten moment niestety nie wiemy.

Kiedy natomiast będzie premiera? Jako że Motorola Edge 40 Pro (Moto X40) ma mieć swoją premierę zapewne w okolicach lutego 2023 roku, to Lenovo ThinkPhone może pojawić się w tym samym czasie. Czy tak będzie? na to pytanie przyjdzie odpowiedź zapewne w najbliższych miesiącach.

Czy byłbyś zainteresowany/a takim smartfonem? Koniecznie podziel się przemyśleniami w komentarzu!

SD 8 Gen 2, OLED 165 Hz, kompletny aparat, czysty Android: nowa bestia od Motoroli w drodze

Źródło