cyberpunk-edgerunners-–-bedzie-drugi-sezon?-cd-projekt-red-zabiera-glos

Cyberpunk Edgerunners – będzie drugi sezon? CD Projekt RED zabiera głos

Cyberpunk 2077 przeżywa aktualnie renesans, o czym piszemy szerzej w felietonie. Jednym z głównych czynników, które wpłynęły na to, że tytuł od RED-ów wrócił do łask, była premiera anime Edgerunners. Produkcja powstająca we współpracy ze studiem Trigger i Netfliksem otrzymała bardzo dobre recenzje; chwalił ją nawet słynny producent Hideo Kojima, który w podziękowaniu za słowa uznania otrzymał od polskiego studia upominki. Nic więc dziwnego, że na powierzchnię internetu wypływają pytania dotyczące kontynuacji. Głos w tej sprawie zabrał ostatnio przedstawiciel CD Projekt RED w Japonii Satoru Honma.

Cyberpunk Edgerunners – będzie drugi sezon? CD Projekt RED zabiera głos

W rozmowie z Famitsu (poprzez VideoGamesChronicle.com) producent powiedział:

chciałbym kontynuować współpracę z japońskimi studiami, by tworzyć więcej anime – po części dlatego, że otrzymaliśmy bardzo dobry feedback. Niemniej prawdą jest, że Cyberpunk: Edgerunners miał być pojedynczym projektem, więc obecnie nie ma planów prac nad drugim sezonem. Nawet jeśli będziemy mogli w przyszłości wyprodukować więcej anime, nie wiem, czy będzie to drugi sezon, czy po prostu coś całkiem innego.

Powieść w uniwersum Cyberpunk

Przy okazji warto wspomnieć, że powstaje powieść z akcją osadzoną w świecie Cyberpunka. Autorem Cyberpunk: No Coincidence będzie polski pisarz Rafał Kosik, a historia ma opowiadać o grupce wyrzutków, którzy ulegną szantażowi i napadną na konwój transportujący tajemniczy towar Militechu. Premiera odbędzie się w sierpniu 2023. Więcej szczegółów poznacie pod tym adresem; zobaczycie tu także oficjalną okładkę.