czesc-1:-darmowe-programy,-czyli-najlepsze-darmowe-zamienniki

Część 1: Darmowe programy, czyli najlepsze darmowe zamienniki

Niewiele osób ma świadomość tego, że aby posiadać w swoim komputerze w pełni legalne i funkcjonalne oprogramowanie wcale nie trzeba na to nadwyrężać swojego domowego budżetu.

Co więcej, bardzo często darmowe programy mogą zastąpić nam w pełni bardzo drogie komercyjne oprogramowanie, którego wcale nie musimy kupować.

W pierwszej części cyklu artykułów o darmowych zamiennikach programów przedstawię najbardziej popularne aplikacje, które powinny zagościć praktycznie na każdym komputerze.

Poniżej przedstawiam listę komercyjnych programów wraz z ich darmowymi odpowiednikami:

1. Pakiet biurowy – dla wielu osób synonimem tej aplikacji jest Microsoft Office, czy też IBM Lotus Symphony lub Corel WordPerfect Office. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pakiet ten ma wspaniałe, nieustannie rozwijane darmowe alternatywy takie jak:

LibreOffice – rewelacyjny, w pełni darmowy pakiet biurowy

Apache OpenOffice – równie dobry pakiet biurowy, dostępny w pełni za darmo

2. Graficy poszukujący profesjonalnych narzędzi do obróbki grafiki decydują się z reguły na Adobe Photoshop lub Corel PaintShop Photo Pro. Nie każdy jednak wie o tym, że istnieją świetne darmowe alternatywy:

The GIMP – program, który poza tym, ze jest w pełni darmowy, wcale nie odbiega znacząco, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i użytkowym od Adobe Photoshop

Paint.NET – również ciekawy program do obróbki grafiki, za który wcale nie musimy płacić

3. Dobry program antywirusowy np. Norton AntiVirus – porządne zabezpieczenie przed wirusami powinno znajdować się praktycznie w każdym komputerze. Tutaj mamy cały wachlarz darmowych alternatyw i każdy znajdzie jakieś optymalne rozwiązanie dla siebie:

Avast Antivirus Free – jest to aktualnie najpopularniejszy darmowy antywirus, cechuje się na prawdę dobrą skutecznością i szybkością działania

AVG Darmowy Antywirus – wiele osób uważa również ten program za najlepszy darmowy antywirus

Avira Free Antivirus – to również bardzo ciekawa propozycja darmowego programu antywirusowego

Na dziś to tyle. Była to pierwsza część cyklu, w którym będę przedstawiał najlepsze darmowe alternatywy dla komercyjnych programów. Także zapraszam do częstego odwiedzania strony, już niedługo pojawią się kolejne artykuły z tego cyklu.

Wszystkie wybrane, wyłącznie dobre programy do pobrania znajdziesz pod linkiem:

http://www.softmania.pl/Dobre-Programy