czesc-2:-darmowe-programy,-czyli-najlepsze-darmowe-zamienniki

Część 2: Darmowe programy, czyli najlepsze darmowe zamienniki

Dziś kontynuuję temat najlepszych darmowych programów będących odpowiednikami komercyjnych aplikacji.

1. Przeglądarki graficzne oraz programy do podstawowej edycji zdjęć kojarzą się głównie z płatną aplikacją ACDSee Photo Manager. Po co jednak płacić, kiedy mamy na tutaj prawdę świetny wybór w pełni darmowych programów?

> IrfanView – bardzo dobra przeglądarka plikó graficznych obsługująca ogromną ilość formatów plików

> Picasa – darmowa przeglądarka prosto od Google z rozbudowaną funkcją zarządzania zdjęciami, a także umożliwiająca cyfrową obróbkę oraz edycję naszych zbiorów fotografii

> XnView – bardzo fajna przeglądarka, z której sam bardzo często korzystam, także polecam każdemu

> FastStone Image Viewer – rozbudowany pakiet umożliwiający przeglądanie, konwersję oraz prostą edycję zdjęć

> Photoscape – w pełni darmowy i prosty w użyciu program służący do przeglądania oraz obróbki zdjęć

2. W dziedzinie programów graficznych do tworzenia oraz obróbki grafiki wektorowej przodują dwa pakiety – CorelDRAW oraz Adobe Illustrator. Mało kto jednak wie, że i tutaj znajdziemy bardzo dobry, darmowy zamiennik – Inkscape.

3. Adobe Acrobat to bardzo znane narzędzie do tworzenia i modyfikowania dokumentów w formacie PDF. Są jednak programy z których możemy korzystać bez żadnych opłat:

> Bullzip PDF Printer – bardzo dobry program służący do zapisywania dokumentów bezpośrednio w formacie PDF

> Foxit Reader – lekki i szybki program do czytania plików w formacie PDF

Na koniec zostawiłem dwie perełki związane z bezpieczeństwem naszego komputera.

5. Kaspersky Internet Security to bez wątpienia bardzo dobra zapora sieciowa, znacznie zwiększająca nasze bezpieczeństwo, jednak również niemało kosztuje. Comodo Internet Security, który również świetnie spełnia taką rolę, na dodatek w pełni za darmo.

6. Trojan Remover z łatwością usunie z naszego systemu groźnych szpiegów, trojany i inne niepotrzebne śmieci. Ale po co płacić za aplikację, a później za roczny abonament, skoro mamy przynajmniej dwa rewelacyjne darmowe odpowiedniki?

> Spybot Search & Destroy – program skutecznie usunie z naszego systemu wszelkie szkodliwe i szpiegujące moduły złośliwego oprogramowania, korzystam z niego od lat

> Ad-Aware Free Antivirus+ – aplikacja chroniąca nasz komputer przed licznymi zagrożeniami, takimi jak wirusy, trojany, oprogramowanie szpiegowskie, czy programy podsłuchujące

Już niedługo możesz spodziewać się kolejnego artykułu z cyklu ‘Najlepsze odpowiedniki komercyjnych aplikacji’, dlatego zapraszam do częstego odwiedzania naszego serwisu. Przypominam też, że najlepsze darmowe programy znajdziesz pod poniższym linkiem:

http://www.softmania.pl/Dobre-Programy