czy-samsung-potrafi-tworzyc-dobre-sredniaki?-potrafil,-ale-nadchodzacy-model-nie-napawa-optymizmem

Czy Samsung potrafi tworzyć dobre średniaki? Potrafił, ale nadchodzący model nie napawa optymizmem

Jeden z nadchodzących smartfonów koreańskiej firmy zdradził swoją wydajność. Mowa tutaj o modelu Samsung Galaxy A54. Cóż takiego zaoferuje ten średniopółkowy produkt?

Samsung przygotowuje dla nas kolejnego średniaka w swojej ofercie, który zastąpić miałby Galaxy A53 i zapewne A52S, który nadal cieszy się dużą popularnością.

Przejdźmy jednak do meritum.

Specyfikacja Samsung Galaxy A54

Przede wszystkim mówimy tutaj o wydajności, więc zacznijmy od procesora. Ma to być Exynos 1380, czyli autorski układ Koreańczyków. Wersja, która została przyłapana w Geekbench wyposażona została w 6 GB pamięci operacyjnej.

Samsung Galaxy A54 5G

Samsung Galaxy A54 5G / fot. 91 Mobiles & OnLeaks

Za wyświetlanie treści ma być odpowiedzialny panel AMOLED, o przekątnej 6,4″, rozdzielczości FHD+ i odświeżaniu 120 Hz. Można spodziewać się także głośników stereo.

Samsung Galaxy A54 5G

Samsung Galaxy A54 5G / fot. 91 Mobiles & OnLeaks

Co z aparatami? Łącznie będą 4 moduły, jak widać po grafikach, aczkolwiek wiemy jedynie, że główny aparat będzie miał 50 MP matrycę. Oprócz tego całość zasilona zostanie baterią o pojemności 5000 mAh, która ładować będzie się z mocą 25W.

Wydajność Samsung Galaxy A54

W takim razie jaki wynik zanotował ten smartfon z tym konkretnym procesorem i ilością RAMu?

Samsung Galaxy A54 5G

Samsung Galaxy A54 5G w benchmarku Geekbench / fot. GSMArena

Jak możemy zobaczyć na powyższej grafice, zanotował on 776 punktów w teście dla pojedynczego rdzenia oraz 2599 punktów w przypadku przetestowania całego układu. Dla porównania, Galaxy A52S ze Snapdragonem 778G uzyskał kolejno 712 i 2635 punktów. Progres? Raczej niewidoczny.

Czym w takmi razie zaskoczy?

Wydajnością z pewnością nie. Można liczyć na możliwości fotograficzne, czy jakość wyświetlacza. Samsung po prostu nie jest w stanie najwidoczniej wyprodukować wydajnego smartfona w okolicach 2000 złotych, bo zapewne tak będzie startował Galaxy A54.

Kiedy natomiast może się pojawić? Przecieki mówią o tym, że premiera tego modelu może odbyć się już w styczniu tego roku, przed serią Galaxy S23.

Motorola natomiast już przygotowuje się do rychłej premiery nowego smartfona, jakim będzie Motorola Moto X40. Co zaoferuje ten ciekawy flagowiec?

Nowa, flagowa Motorola ze Snapdragonem 8 Gen 2 z datą premiery! Gorąca zima to mało powiedziane

Źródło