dobra-paczka-w-zabkach-w-calej-polsce.-ratuj-jedzenie-za-50%-ceny

Dobra Paczka w Żabkach w całej Polsce. Ratuj jedzenie za 50% ceny

Sieć sklepów Żabka wprowadza nowe rozwiązanie w postaci usługi Dobra Paczka. To nowość, która pozwoli nam kupić jedzenie w niższej cenie, a dodatkowo zadbać o naszą planetę, walcząc z powszechnym marnowaniem żywności.

Część z ManiaKów może kojarzyć takie aplikacje, jak na przykład Too Good To Go. To rozwiązanie, z którego z powodzeniem korzystają mieszkańcy w coraz większej liczbie miast Polski.

Too Good To Go pozwala na odbiór paczek z żywnością z restauracji, kawiarni czy sklepów w znacznie obniżonej cenie, tak, by posiłki się nie zmarnowały.

Na tej samej zasadzie działa Dobra Paczka od Żabki. Z Dobrej Paczki skorzystamy w aplikacji żappka. Możemy tam kupić paczkę z dwoma produktami spożywczymi, których termin ważności niedługo upłynie. Za paczkę zawsze zapłacimy tylko 50% ceny.

fot. Żabka

fot. Żabka

Żabka – jak zamówić Dobrą Paczkę?

Dobra Paczka występuje w trzech wariantach: MIX, VEGE, VEGAN. Znajdziemy tam m.in. gotowe dania, sałatki czy kanapki. Gdy znajdziemy interesującą nas paczkę, po prostu ją wybieramy, a następnie w aplikacji wybieramy przedział czasowy, w jakim odbierzemy pakunek. Za Dobrą Paczkę zapłacimy już w samym sklepie.

Dobra Paczka dostępna jest we wszystkich dużych miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Nowość trafia jednak również do mniejszych miejscowości, w tym m.in. Bolszewa, Cieplewa, Gubina, Kamyka, Kamionki Wielkiej, Krupskiego Młynu, czy Miejsca Piastowego.

Do projektu dołączać mogą Żabki w całej Polsce – na ten moment zdecydowało się na to ponad 800 sklepów (z niemal 9 tysięcy punktów dostępnych w całym kraju).

fot. Żabka

fot. Żabka

Żabka zaznacza, że Dobra Paczka to korzyść zarówno dla klientów, jak i franczyzobiorców. Oznacza to dla nich bowiem mniejsze straty finansowe czy niższe koszty utylizacji produktów po terminie.

Codziennie w Polsce do kosza trafia prawie 5 mln ton jedzenia, które wciąż nadaje się do spożycia. Jednak marnowanie żywności to problem nie tylko ekonomiczny. To przede wszystkim negatywny wpływ na środowisko, poprzez zwiększone zużycie zasobów m.in.: wody i energii oraz nadprodukcję śmieci.

Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie postanowiliśmy zacząć działać. Tak właśnie powstała Dobra Paczka

– tłumaczy Żabka Polska.

Przeczytaj również

Play już nie traci klientów. Dobre wyniki za trzeci kwartał wprawiają w zdumienie

Źródło, Via