dostawca-internetowy-z-utah-przerywa-milczenie-w-sprawie-rzadowego-serwera-we-wlasnej-sieci

Dostawca internetowy z Utah przerywa milczenie w sprawie rządowego serwera we własnej sieci

Kiedy rząd zapuka do Twoich drzwi, musisz z nimi współpracować lub ponieść surowe konsekwencje. W takiej właśnie sytuacji stanął Pete Ashdown, prezes zarządu firmy Utah ISP XMission, kiedy w 2010 roku otrzymał nakaz zgodnie z ustawą o służbie Wywiadu Zagranicznego (FISA). Zapewne każdego dnia w podobnej sytuacji stawiani są właściciele wielu innych firm w branży IT.

Nakaz był jasny i konkretny. Zawierał około czterech stron, z których wynikało, że dostawca musi zainstalować w swojej sieci serwer śledzący dokładnie każdą informację, która wychodziła i przychodziła do jednego z klientów. Oczywiście cały ten proces musiał przebiegać w kompletnej tajemnicy.

Niestety tego typu sprawy stają się już powoli codziennością. Jesteśmy śledzeni niemalże na każdym kroku. Bardzo dobrze, że coraz więcej firm, jak i osób prywatnych decyduje się o tym mówić, bez względu na konsekwencje, jakie mogą się z tym wiązać.

W czasach kiedy prawo jest coraz bardziej zaostrzane, a nasza wolność ograniczana musimy o tym mówić i działać, bo wkrótce niestety może być już za późno. Politycy nieustannie szykują ustawy, które skutecznie zamkną usta każdemu, kto tylko ma swoje, odrębne zdanie. Z telewizji dowiemy się oczywiście, że to wszystko robione jest dla naszego dobra. Jaka jest prawda? Na szczęście z dnia na dzień coraz więcej osób zaczyna zauważać, co się tak na prawdę w okół nas dzieje.

Widać to po coraz większej ilości doniesień odnośnie łamania przez rządy elementarnych praw do wolności człowieka, a także protestach, które mimo prób ich wyciszenia przez media głównego nurtu, nie pozostają bez echa.

Będziemy śledzić wszelkie próby ograniczania wolności zarówno w naszym kraju i za granicą oraz informować o tym na łamach naszego serwisu. Dlatego zapraszamy do dyskusji zarówno w komentarzach, jak i na naszym Forum:

http://forum.softmania.pl