dwayne-johnson-chcial-kontrolowac-uniwersum-dc.-henry-cavill-byl-jego-„pionkiem”

Dwayne Johnson chciał kontrolować uniwersum DC. Henry Cavill był jego „pionkiem”

Pojawiają się kolejne raporty dotyczące przetasowań w uniwersum DC Comics. Niedawno dowiedzieliśmy się, że nowi szefowie studia, James Gunn i Peter Safran, nie mają w planach trzeciej części Wonder Woman oraz Aquamana. Do roli Supermana nie powróci również Henry Cavill, który został zaangażowany w aktorskim serialu ze świata Warhammera 40.000. Wcześniej informowano, że poprzedni prezes studia, Walter Hamada, blokował pomysł przywrócenia aktora do ikonicznej roli, ale Dwayne Johnson postawił na swoim i na miesiąc przed premierą nagrano scenę, w której Superman spotyka się z Black Adamem. Teraz źródła serwisu The Hollywood Reporter podają, że Cavill mógł być jedynie „pionkiem” w grze popularnego The Rocka, który chciał przejąć kontrolę nad częścią uniwersum.

Dwayne Johnson chciał kontrolować uniwersum DC. Henry Cavill był jego „pionkiem”

Henry Cavill został wykorzystany przez Dwayne’a Johnsona?

W raporcie THR czytamy, że Cavill nie miał pisemnej umowy ze studiem na powrót do roli Supermana. Aktor nie był więc związany żadnym kontraktem, a jedynie ustną umową, która miała zagwarantować mu udział w przyszłych projektach. Za swoją niewielką rolę zapłacono mu 250 tysięcy dolarów. Jak podały źródła portalu, Cavill został wykorzystany w charakterze „pionka” przez Dwayne’a Johnsona, który zamierzał kontrolować część świata DC.

W końcu był jedynie pionkiem w nieudanej próbie kontrolowania części DC przez Dwayne’a – podało jedno ze źródeł The Hollywood Reporter.

Już wcześniej padały oskarżenia w kierunku Dwayne’a Johnsona, którego firma PR-owa miała oszukać Warner Bros., podając do mediów nieprawdziwe dane dotyczące wyników finansowych Black Adam. Aktor chwalił się nimi również w mediach społecznościowych, odwracając narrację, że film w rzeczywistości przyniesie od 50 do 100 milionów dolarów straty. Na ostatecznie wyniki będziemy musieli jeszcze poczekać, gdyż przedstawione przez serwis Deadline wyliczenia obejmują również sprzedać licencji na dystrybucję domową filmu (VOD, nośniki fizyczne, telewizja). Przypomnijmy, że Black Adam dostępny jest od 16 grudnia na platformie HBO Max.

To jeszcze nie koniec rewelacji z obozu DC Comics. Według najnowszych doniesień Superman Henry’ego Cavilla i Wonder Woman grana przez Gal Gadot zostali wycięci z najnowszej wersji filmu Flash. W filmie miało dojść do kolejnego spotkania między superbohaterami, a produkcja miała otworzyć nowy rozdział w uniwersum. Tak się jednak nie stanie, a teraz Gunn i Safran najwyraźniej podjęli decyzję o usunięciu pozostałości po starym uniwersum, wycinając sceny z postaciami, które nie wrócą w kolejnych filmach. Jest to kolejna wskazówka, że Gunn i Safran dokonują gruntownej przebudowy świata DC, zrywając z większością powiązań z poprzednimi ekipami, które tworzyły superbohaterskie filmy od Warner Bros.