ekranizacja-serii-god-of-war-juz-oficjalnie.-serial-dostal-zielone-swiatlo

Ekranizacja serii God of War już oficjalnie. Serial dostał zielone światło

To już oficjalnie! Jak podaje między innymi serwis The Hollywood Reporter, seria gier God of War – a dokładniej bestsellerowa część z 2018 roku – doczeka się ekranizacji w postaci serialu aktorskiego.

W opisie produkcji czytamy, że będzie to opowieść o podróży Kratosa oraz jego syna, Atreusa, na szczyt góry, gdzie mają rozsypać prochy ukochanej żony i matki. Okazuje się jednak, że w praktyce jest to wyprawa, której zadaniem jest wzmocnienie więzi ojca z synem, a sam Kratos zmierzy się z zupełnie nowymi bogami i potworami – walka boga wojny z przeciwnościami losu zadecyduje o losach całego świata.

Ekranizacja serii God of War już oficjalnie. Serial dostał zielone światło

Ekranizacja gry God of War z 2018 roku już oficjalnie

Za scenariusz serialowego God of War odpowiadają Mark Fergus oraz Hawk Ostby (twórcy i producenci The Expanse), zaś showrunnerem został Rafe Judkins (wcześniej showrunner Koła czasu). W produkcji serialu udział wezmą również Sony Pictures Television i PlayStation Productions, którzy współpracują przy wszystkich serialach opartych na grach przeznaczonych na konsole PlayStation.

Wczytywanie ramki mediów.

God of War to zniewalająca, skupiona na postaciach franczyza i wierzymy, że urzeknie ona naszych klientów na całym świecie swoim rozbudowanym oraz immersyjnym światem, a także bogatą historią. Czujemy się uhonorowani mogąc współdzielić przygodę eksploracji mitologii God of War w tak ważny sposób, razem z Sony Pictures Television, PlayStation Productions oraz Santa Monica Studio. (Vernon Sanders, Amazon)

Jesteśmy dumni i podekscytowani mogąc pracować z naszymi przyjaciółmi z Amazon Studios oraz partnerami z PlayStation Production, w celu adaptacji tej pięknej, a także chwytającej za serce grze, jako aktorskiej serii premium. Rafe, Mark i Hawk tworzą serię, która wytyczy drogę poprzez starożytną oraz mitologiczną podróż Kratosa. (Katherine Pope, dyrektor generalna Sony Pictures Television)

God of War jest jedną z najbardziej nagrodzonych gier PlayStation. Dlatego jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Sony Pictures Television oraz Amazon Studios, aby przedstawić naszą ukochaną markę fanom i nowej widowni, w odważny, a także autentyczny sposób. (Asad Qizilbashi, prezes PlayStation Productions)