elon-musk-jednak-kupi-twitter,-cena-ma-wyniesc-44-miliardy-$

Elon Musk jednak kupi Twitter, cena ma wynieść 44 miliardy $

Elon Musk najprawdopodobniej zakupi popularne medium społecznościowe Twitter. Cena, jaką zapłaci za całą transakcję to 44 mld. $. Czy teraz interes dojdzie do skutku?

Ciekawy zwrot akcji obrała sytuacja dotycząca zakupu Twittera przez najbogatszego człowieka świata — Elona Muska.

Amerykański przedsiębiorca kilka miesięcy temu zadeklarował chęć zakupu Twittera, z czego później się wycofał ze względu na niezgodności komunikacyjne pomiędzy stronami.

Twitter vs Elon Musk

fot. Twitter

fot. Twitter

Właściciel Tesli 25 kwietnia zawarł umowę, w której zgadza się na zakup Twittera po cenie 54.20 $ za akcję, co daje kwotę 44 mld. $ za całą operację. Elon Musk zmienił jednak zdanie co, doprowadziło do mocnego sporu pomiędzy zaangażowanymi stronami.

Kością niezgody miały być zaniżone przez spółkę Twitter Inc. współczynniki fałszywych kont, co mogłoby bezpośrednio wpłynąć na rentowność przedsięwzięcia, twierdzi Musk.

Ostatecznie spółka Twitter pozwała Muska, domagając się sfinalizowania transakcji po oryginalnie uzgodnionej cenie 54.20 $/akcja. Sprawa trafiła do sądu w Delaware.

Najpewniej do procesu nie dojdzie, gdyż Elon Musk niespodziewanie zgodził się na wcześniej ustalone warunki. Twitter ma wejść do portfolio właścicieli takich gigantów jak Tesla, SpaceX.

Właściciele Twittera najprawdopodobniej chłodzą szampana, gdyż dostaną to czego chcieli bez konieczności ingerencji sądu, a wszystko odbędzie się w atmosferze zgody.

Wartość akcji Twittera

Fot. Google

Giełda odpowiedziała na doniesienia bardzo pozytywnie, podnosząc cenę akcji, która poszybowała do góry w drastycznym tempie.

Nie jest to co prawda wartość uzgodniona w umowie sprzedaży, ale znając charyzmę Muska, i jego aktywność w internecie najprawdopodobniej będziemy mogli zaobserwować szereg dynamicznych zmian na wykresie.

Przeczytaj również

Pierścienie Władzy z nowym sezonem, ruszyły zdjęcia!

Źródło

  • Elektronika
    K