elon-musk-stawia-ultimatum.-ekstremalna-praca-w-twitterze-lub-odejscie

Elon Musk stawia ultimatum. Ekstremalna praca w Twitterze lub odejście

Niedługo po tym, jak Elon Musk oficjalnie sfinalizował przejęcie portalu społecznościowego Twitter i zapowiedział zwolnienia aż 75% kadry, w sieci rzeczywiście pojawiły się informacje o pierwszych zwolnieniach. Ba, w sumie z pracą pożegnało się już kilka tysięcy pracowników.

Teraz z kolei okazało się, że od osób, które pozostały w firmie, Musk wymaga pracy przez nawet 84 godziny tygodniowo, co daje 12 godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu. To jednak nie wystarczy – jak donosi magazyn The Washington Post, podczas pierwszego spotkania z pracownikami (krótko po masowych zwolnieniach) miliarder poprosił o ekstremalne zaangażowanie w rozwój portalu lub odejście z pracy.

Elon Musk stawia ultimatum. Ekstremalna praca w Twitterze lub odejście

Elon Musk kontynuuje swoje działania z Twitterem

Jeśli wierzyć źródłom, działania Elona Muska są częścią strategii tworzenia Twittera 2.0. Nie wiadomo oczywiście, jak długo to przetrwa – czy raczej, jak długo pracownicy będą tolerować kontrowersyjne decyzje nowego szefa oraz w jaki sposób wpłyną one na sam portal.

Już teraz sytuacja przedstawia się nieciekawie; społeczność portalu krytycznie przyjęła wiadomość o wprowadzeniu płatnej subskrypcji Twitter Blue, a także ostro skrytykowała nowy system weryfikacji kont. Co jednak ciekawe, wspomnianą usługę subskrypcyjną wyłączono po zaledwie dwóch dniach od startu – po tym, jak spowodowała bolesny odpływ reklamodawców. Ponowna aktywacja została zaplanowana na 29 listopada.