endless-dungeon-–-gra-tworcow-humankind-z-data-premiery

Endless Dungeon – gra twórców Humankind z datą premiery

Endless Dungeon to produkcja, która przez wiele osób mogła zostać niezauważona. Warto jednak zainteresować się tym tytułem, gdyż jest to gra autorstwa twórców niezwykle ciepło przyjętego Humankind. Deweloperzy z Amplitude Studios ogłosili, że ich najnowsza produkcja zadebiutuje na rynku już 18 maja. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wideo, które znajdziecie poniżej.

Endless Dungeon – gra twórców Humankind z datą premiery

Czym jest Endless Dungeon?

Wszyscy zainteresowani już mogą składać zamówienia w formie pre-order. Zaprezentowano również skład fizycznego wydania. Przypomnijmy, że Endless Dungeon zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X. Twórcy zapowiedzieli, że w 2024 roku gra powinna doczekać się wersji na Nintendo Switch. Warto wspomnieć, że pieczę wydawniczą nad tytułem sprawuje SEGA.

W Endless Dungeon przejmiemy kontrolę nad drużyną bohaterów-rozbitków i wyruszymy w podróż do dawno opuszczonej stacji kosmicznej. Naszym głównym celem będzie poznanie jej sekretów, co – jak z pewnością się domyślacie – nie będzie łatwym zadaniem. Na drodze do sukcesu staną nam hordy potworów, a efektowne przedzieranie się przez ich zastępy jest główną atrakcją produkcji.

Czym jest Endless Dungeon?, Endless Dungeon – gra twórców Humankind z datą premiery

“Jesteś na opuszczonej stacji kosmicznej, na której aż roi się od potworów i tajemnic. Żeby się stąd wydostać, musisz dotrzeć do Rdzenia. Nie dasz rady jednak tego zrobić bez swojego robota wydobywczego. To żwawe stworzonko stanowi klucz do przetrwania w proceduralnie generowanych pomieszczeniach tych kosmicznych ruin. Niestety jest to również bardzo wrażliwa istota, do której chce się dorwać każdy tutejszy potwór. Niezbędna będzie czujność, dobre planowanie, rozmieszczanie wieżyczek… i wybuchy!” – czytamy w opisie gry na Steam.

Do naszych zadań będzie należeć również dbanie o stan i ekwipunek podkomendnych. Silna i sprawna drużyna jest kluczem do sukcesu. Na wyposażeniu naszej ekipy będzie znajdował się również specjalny kamień, a jego ochrona ma być naszym priorytetem. Jeśli maszkarom uda się zniszczyć kryształ, to całe zadanie pójdzie w diabły, a nas czeka powtórka misji. Mając na uwadze gatunek produkcji, z pewnością będzie do tego dochodziło dość często.