facebook-nie-dziala-awaria-instagrama-i-messengera.-co-robic?

Facebook nie działa. Awaria Instagrama i Messengera. Co robić?

To już kolejna awaria Facebooka, Messengera i Instagrama w ostatnim czasie. Kiedy zostanie naprawiona i czym jest spowodowana?

Rok 2022 nie jest zbyt łaskawy dla Marka Zuckerberga. Topnieją akcję firmy Meta, a od niedawna Facebook i inne aplikacje należące do jego rodziny zaliczają różne wpadki, jak choćby potężna awaria Facebooka z początku października.

Media społecznościowe mają jednak to do siebie, że dość szybko można poznać, że coś nie działa tak, jak powinno. Chcąc wysłać wiadomość za pomocą aplikacji Messenger ok. godziny 21:45, nie miałem takiej możliwości. Instagram pokazał jedynie kilka zdjęć sprzed kilku godzin, a Facebook również wyglądał tak, jakby nie miał dostępu do Internetu.

Niekiedy taka sytuacja może być jednostkowa i związana np. z brakiem aktualizacji aplikacji, lub z problemem z zasięgiem sieci, natomiast sprawdzając stronę www.downdetector.pl, łatwo można stwierdzić, że problemy raportowali użytkownicy już od godz. 21:15.

Problem dotyczy wszystkich serwisów należących do Meta, czyli Facebook, Instagram i Messenger.

fot. downdetector.pl

fot. downdetector.pl

fot. downdetector.pl

Kiedy koniec awarii Facebooka, Messengera i Instagrama?

Na tę chwilę rośnie jedynie liczba raportów od użytkowników, którzy skarżą się na problemy ze wspomnianymi aplikacjami. Oficjalne konta na Twitterze milczą, ale jeśli problem nie zniknie, to najpewniej otrzymamy jakiś oficjalny komunikat.

Kiedy skończy się awaria? Na tę chwilę trudno powiedzieć, najczęściej tego typu problemy naprawiane są już po kilku godzinach, natomiast w przypadku poważnej, globalnej awarii możemy rozstać się z ulubionymi mediami społecznościowymi na nieco dłużej.

A czy u Ciebie wspomniane aplikacje działają? Daj znać w komentarzu!

Źródło: Własne / downdetector.pl