garsc-nowosci-od-google-dla-tabletow-i-skladakow.-pixel-tablet-juz-prawie-tu-jest

Garść nowości od Google dla tabletów i składaków. Pixel Tablet już prawie tu jest

Google ułatwia dziś życie wszystkim, którzy na tabletach uczą się i pracują. Czeka na nich szereg ułatwień w aplikacjach Workspace. Gigant szykuje grunt pod premierę Pixel Tabletu.

Jeśli na co dzień korzystasz z tabletu, to zapewne wiesz, że aplikacje często nie działają na nim tak sprawnie, jak na smartfonach. Co ciekawe problem nie dotyczył tylko aplikacji małych deweloperów, ale też na przykład samego… Google!

Jeśli doskwierała Ci nieodpowiednia optymalizacja, to mam dobrą wiadomość. Dziś gigant aktualizuje bowiem swoje aplikacji Workspace, które usprawnią pracę z wykorzystaniem tabletu, a także składanego smartfona.

Wśród nowości znalazło się między innymi miejsce dla takiej funkcji jak „przeciągnij i upuść” w prezentacjach. Ta pozwala na wygodne przenoszenie tekstów czy obrazów jednym ruchem z prezentacji do innej aplikacji, gdy są otwarte obok siebie.

fot. Google

fot. Google

Cały proces jest prosty – wystarczy otworzyć inną aplikację w trybie podzielonego ekranu, przytrzymać wybrany element i przeciągnąć go do kolejnej apki.

Ta sama nowość pojawia się również w Dysku Google – dzięki temu możemy wygodnie przenieść zawartość jednego folderu do drugiego.

Kolejna nowość w dotyczy zaś Dokumentów Google – te doczekały się właśnie pełnej obsługi myszy na tabletach pracujących z systemem Android. Dzięki niej możemy teraz zaznaczać wybrany przez nas tekst poprzez kliknięcie i przeciągnięcie po tekście.

Spowoduje to teraz zaznaczenie tego konkretnego tekstu zamiast przesuwania całego dokumentu, jak było to dotychczas.

Google

Google Pixel Tablet / fot. producenta

Google Pixel Tablet już w drodze

Nowości wymienione powyżej nie trafiają do oferty Google bez przyczyny – gigant szykuje się bowiem do premiery własnego tabletu, a w dalszej przyszłości zapewne również składanego smartfona.

Według najświeższych doniesień Pixel Tablet może trafić na rynek już w 2023 roku, co potwierdzałyby dzisiejsze zmiany.

Przeczytaj również

Nie muszę być hakerem, by w sekundę odgadnąć hasła internautów ze świata. Też tak potrafisz?

Źródło