google-chromecast,-czyli-kolejny-bardzo-ciekawy-i-przydatny-gadzet-od-google

Google Chromecast, czyli kolejny bardzo ciekawy i przydatny gadżet od Google

Wczoraj firma Google zrobiła prawdziwą niespodziankę fanom wszelkiego rodzaju gadżetów. Zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie – Chromecast. Umożliwi ono oglądanie na telewizorze multimedialnej treści przekazywanej bezpośrednio z laptopa, tableta, czy też smartfona.

Co więcej, miłą wiadomością jest, że urządzenie to będzie stosunkowo tanie, ponieważ wyceniono je na 35$. Wyglądem przypomina pendrive`a, jednak zamiast standardowego USB posiada wtyk HDMI, za pomocą którego podłączamy Chromecast`a do telewizora.

Po wpięciu do telewizora i uzyskaniu bezprzewodowego połączenia z naszym przenośnym urządzeniem otrzymujemy wiele praktycznych możliwości, takich, jak np. oglądanie na dużym ekranie filmów z komórki, przeglądanie YouTube, zdjęć, czy też odtwarzanie treści z Google Play lub po prostu możemy korzystać z przeglądarki internetowej.

Urządzenie Chromecast jest kompatybilne z Androidem 2.3+ i do połączeń wykorzystuje sieć Wi-Fi. Na szczęście jego funkcjonalność nie została przez Google ograniczona, dzięki czemu możemy z niego również korzystać na urządzeniach z systemem iOS 6+, Windows 7+ oraz Mac OS 10.7+, czy też na Chromebook Pixel.

Myślę, że jest to ciekawe i praktyczne rozwiązanie, stanowiące dobrą alternatywę dla innych urządzeń rozszerzających możliwości naszego telewizora. Nie można pominąć również jego niskiej ceny, jak i niewielkich gabarytów. Oczywiście należy mieć na uwadze, że do pełnej funkcjonalności niezbędny będzie tablet, smartfon lub laptop, ale któż z fanów nowoczesnych gadżetów nie posiada takich urządzeń? 🙂

Zapraszam do obejrzenia filmu, który prezentuje możliwości tego gadżetu:

Chromecast`a można już kupić w Google Play (szkoda, że w Polsce jednak nie ma takiej możliwości) oraz u innych popularnych na świecie sprzedawców, takich, jak Amazon.com, czy sieć sklepów Best Buy.

A Ty co sądzisz o tego typu gadżecie? Przyjmie się? Znajdzie zastosowanie w szerszym gronie użytkowników, czy będzie tylko ciekawostką dla fanów wszelkiego rodzaju nowoczesnych gadżetów? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.