gracz-udal-sie-na-policje-w-sprawie-skradzionych-postaci-z-metin2.-wygral-sprawe

Gracz udał się na policję w sprawie skradzionych postaci z Metin2. Wygrał sprawę

Kilka dni temu na profilu społeczności gry Metin2 na Facebooku pojawił się ciekawy wpis (podajemy za mmorpg.org.pl). Otóż jeden z członków tejże społeczności, pan Filip, jeszcze w maju 2020 roku utracił dwie postacie we wspomnianej grze, które zostały wycenione na około trzy tysiące złotych. Wszystko stało się za pośrednictwem platformy allegrolokalnie.pl, gdzie kupujący ostatecznie nie wywiązał się z transakcji i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Filip postanowił się jednak nie poddawać.

Gracz udał się na policję w sprawie skradzionych postaci z Metin2. Wygrał sprawę

Metin2 – gracz stracił postacie i poszedł na policję

Gracz zgłosił sprawę na policję; ta przyjęła zgłoszenie i rozpoczęła śledztwo. Choć trwało ono całkiem długo, zakończyło się na korzyść pana Filipa. Po ponad dwóch latach zapadł wyrok – kupujący został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym, a także obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz Filipa > kwoty w wysokości 2850 złotych.

Co jednak ciekawe (i dość kontrowersyjne), jego postacie nie pochodzą z oryginalnej wersji gry Metin2 od GameForge, tylko z prywatnego serwera.

Metin2 – gracz stracił postacie i poszedł na policję, Gracz udał się na policję w sprawie skradzionych postaci z Metin2. Wygrał sprawę
Metin2 Trolls (Facebook)