huawei-nie-da-sobie-w-kasze-dmuchac.-wypowiada-wojne-amazonowi

Huawei nie da sobie w kaszę dmuchać. Wypowiada wojnę Amazonowi

Huawei pozywa Amazon – chodzi o roszczenia patentowe. Gigant w odpowiedzi wycofuje swoje e-notatniki ze sprzedaży w Chinach.

Huawei od ponad trzech lat zmaga się z zakazami nakładanymi na chińską firmę na całym świecie. Nic nie wskazuje na to, jakoby sytuacja firmy miała się klarować – konflikt między Huawei a Stanami wciąż jest bardzo ognisty. Zaledwie dwa dni temu dwóch mężczyzn w USA oskarżono o szpiegostwo właśnie na rzecz Huawei:

Gwóźdź do trumny Huawei? Dwie osoby aresztowane w USA i nawet 40 lat w więzieniu!

Huawei pozywa Amazon – o co poszło?

Dziś do sieci trafiły kolejne doniesienia, dotyczące zarzutów, które tym razem zostały postawione przez Huawei, a nie przeciwko firmie. Sprawa dotyczy Amazonu – według Huawei firma naruszyła prawa patentowe chińskiego producenta.

Chodzi o wyświetlacze e-ink w Huawei MatePad Paper i sprzęcie Amazona.

Huawei MatePad Paper/ fot. Huawei

Huawei MatePad Paper/ fot. Huawei

Roszczenie ma dotyczyć patentów wykorzystanych przez Amazon przy produkcji Kindle, który jest już nie tylko czytnikiem e-booków, ale i e-notatnikiem.

Nie wiadomo jednak o jakie konkretnie patenty chodzi – sąd nie ujawnił bowiem jeszcze takich informacji. Cały proces rozpocznie się dopiero 8 grudnia 2022 roku, wtedy też możemy spodziewać się większej ilości szczegółów.

Amazon poinformował już, że nowy sprzęt marki zostanie wycofany ze sprzedaży na terenie Chin do końca pierwszej połowy 2023 roku.

Tymczasem Huawei nie omieszkał pochwalić się, że jego konkurencyjny tablet MatePad Paper sprzedał się już w ponad 110 tysiącach egzemplarzy w Państwie Środka.

Przeczytaj również

Czyżbym wypatrzył kolejnego średniaka z nadchodzącej serii realme 10?

Źródło