juz-nawet-gracze-chca-zablokowac-przejecie-activision-blizzard-przez-microsoft

Już nawet gracze chcą zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy Was o tym, że Federalna Komisja Handlu pozwała Microsoft w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Okazuje się, że nie jest to jedyna grupa, która nie chce dopuścić do fuzji. Jak podaje serwis Bloomberg Law, część społeczności graczy również zdecydowała się złożyć federalny pozew antymonopolowy. Według nich przejęcie zagwarantuje gigantowi z Redmond znaczącą przewagę na rynku i ogólnie w całej branży. Poniżej szczegóły.

Już nawet gracze chcą zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Gracze chcą zablokować przejęcie Activision Blizzard

Poprzez uzyskanie w ten sposób wielu możliwości w branży gier, Microsoft mógłby wykluczyć konkurencję, ograniczyć produkcję, zmniejszyć wybór konsumentów, podnieść ceny oraz spowodować dalsze hamowanie konkurencji. Dzięki przejęciu takich marek jak Call of Duty, Diablo czy Overwatch gigant z Redmond uzyska znaczącą przewagę w sektorze gier AAA, a także w usługach subskrypcyjnych, o rynku konsolowym już nie wspominając.

Microsoft kontroluje jeden z najpopularniejszych i największych w branży ekosystemów gier wideo. Proponowane przejęcie dałoby Microsoftowi bezkonkurencyjną pozycję w branży gier, pozostawiając mu największą liczbę kluczowych tytułów i ikonicznych marek.

Microsoft odpowiedział na sprawę, wydając oświadczenie dla redakcji serwisu Bloomberg Law:

Ta transakcja rozszerzy konkurencję i stworzy więcej możliwości dla graczy oraz twórców gier, ponieważ staramy się dostarczyć więcej gier większej liczbie osób.