kolejny-redmi-na-horyzoncie.-skorzysta-z-najnowszego-procesora-mediatek

Kolejny Redmi na horyzoncie. Skorzysta z najnowszego procesora MediaTek

Xiaomi, a raczej podmarka tego podmiotu, czyli Redmi, przygotowuje kolejny smartfon w swojej ofercie. Mowa tutaj o modelu Redmi K60. Jaką specyfikację zaoferuje oraz kiedy może się oficjalnie pojawić?

Ptaszki ćwierkają, że już niedługo pojawić ma się nowy model w ofercie Redmi. Chodzi tutaj o Redmi K60, który miałby dzielić procesor z modelem z serii Xiaomi Redmi Note 12.

Specyfikacja Redmi K60

Dobrze więc, co wiemy o tej konstrukcji? Ma być napędzana przez nowy procesor od MediaTeka, konkretniej Dimensity 8200. Powinien on zostać zaprezentowany przez firmę już 8 listopada, czyli za parę dni.

Xiaomi Redmi K60

Xiaomi Redmi K50 / fot. Xiaomi

Jeżeli chodzi o wersje pamięciowe, z pewnością 8/128 GB powinna być tą najbardziej przystępną cenowo. Wiemy także co nieco o multimediach. Główny aparat ma bazować na 48 MP matrycy z optyczną stabilizacją obrazu (OIS).

Kamerka selfie natomiast będzie oferować 16 MP moduł. Wyświetlacz ma być niby podstawowy, ale nadal świetny. Mowa jest o panelu AMOLED, o przekątnej 6,67″, rozdzielczości FHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz.

Redmi K60

fot. Xiaomi

Zadziwiać może pojemność baterii. Wychodzimy z „oklepanych” 5000 mAh i wchodzimy na poziom 5500 mAh. Na pokładzie znaleźć ma się obsługa 67 W ładowania przewodowego, a także 30 W indukcyjnego.

Całość ma pracować na Androidzie 13 z nakładką MIUI 14 lub 13.

Kiedy premiera tego średniaka?

Przecieki mówią, że następca Redmi K50, czyli omawiany Redmi K60 może się pojawić na początku przyszłego roku. Oczywiście na początku jedynie w Chinach. W późniejszym okresie zapewne pod inną nazwą i marką (POCO) zobaczymy go na rynkach takich, jak nasz europejski.

Tymczasem specyfikacja Xiaomi Redmi Note 12 jest warta uwagi

Już jutro mega premiera Xiaomi. Specyfikacja smartfonów Redmi Note 12 będzie zabójcza!

Źródło