kosmiczna-predkosc.-spacex-dostarczy-superszybki-internet-do-samolotow-juz-w-2023

Kosmiczna prędkość. SpaceX dostarczy superszybki internet do samolotów już w 2023

Masz dość marnego, powolnego internetu w samolocie? Elon Musk ma na to rozwiązanie! Dzięki nowości Starlink od SpaceX już  w 2023 roku w samolotach będziemy mogli grać w gry online czy rozmawiać na wideo!

Superszybki internet w samolocie już niedługo przestanie być marzeniem, a stanie się rzeczywistością? Tak twierdzi Elon Musk, który zapowiada wprowadzenie satelitarnego dostępu do internetu wraz z uruchomieniem Starlink Aviation.

Internet w samolotach będzie taki sam, jakbyś miał dostęp do Internetu w domu!

– pochwalił się za pośrednictwem Twittera Elon Musk.

starlink

Fot. Joe Rogan Experience

Starlink Aviation – tego w samolotach jeszcze nie było

Nowość dostępna będzie w pierwszych samolotach już w przyszłym roku – podaje SpaceX. Co wyróżnia Starlink Aviation na tle oferowanego obecnie internetu na pokładach samolotów?

SpaceX chwali się, że ten zapewni dostęp do prędkości aż 350 Mb/s. Ma to pozwolić na prowadzenie rozmów wideo, oglądanie filmów czy nawet granie w gry online. Do tego niskie opóźnienie ma wynieść zaledwie 20 ms.

Dla porównania obecnie większość lotów korzysta z systemów oferujących maksymalną prędkość do 100 Mb/s na lot. Różnica jest więc zauważalna gołym okiem. Musk dodaje, że rozwiązanie ma mieć zasięg globalny.

Ponieważ satelity poruszają się po niskiej orbicie okołoziemskiej, w pobliżu samolotu zawsze znajdą się satelity, zapewniające silny sygnał na dużych szerokościach geograficznych, a także w regionach polarnych – w przeciwieństwie do satelitów geostacjonarnych

– podaje SpaceX.

starlink

fot. Hawaiian Airlines

Co więcej, SpaceX dodaje również, że internet dostępny będzie na wszystkich etapach lotu – podczas startu, lądowania, lotu nad lądem i oceanem. To też duża zmiana – obecnie dostępne rozwiązania działają tylko podczas lotu nad lądem.

O wprowadzeniu Starlink Aviation poinformowało już szefostwo linii lotniczych JSX, a także Delta i Hawaiian Airlines.

Przeczytaj również

Mam ją: mój smartfon w końcu dostał ważną aktualizację! Jeden trick i też ją otrzymasz

Źródło