kultowy-serial-animowany-disneya-powraca.-wytwornia-zaskoczyla-fanow

Kultowy serial animowany Disneya powraca. Wytwórnia zaskoczyła fanów

Disney podjął decyzję o stworzeniu kolejnych dwóch sezonów serialu Fineasz i Ferb. Animowana produkcja emitowana była w latach 2007-2015. Doceniana animacja doczekała się wielu odcinków specjalnych, a także pełnometrażowego filmu Fineasz i Ferb: Fretka kontra wszechświat z 2020 roku. Po kilkuletniej przerwie genialne rodzeństwo powróci z nowymi odcinkami na mocy nowej umowy oryginalnego twórcy, Dana Povenmire’a z Disney Branded Television

Kultowy serial animowany Disneya powraca. Wytwórnia zaskoczyła fanów

Fineasz i Ferb doczekają się nowych odcinków

Na dwa nowe sezony złoży się łącznie 40 odcinków. Powrót Fineasza i Ferba potwierdził Ayo Davis, prezes Disney Branded Television, podczas zimowej trasy prasowej Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych. Zgodnie z ogłoszoną umową również drugi z seriali Povenmire’a, Hamster & Gretel, powróci z nowym sezonem.

Dan [Povenmire] jest znany ze swojej zdolności do tworzenia uwielbianych przez wszystkich historii i postaci z sercem i humorem. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, kontynuując naszą współpracę z nim i przywracając kultowego „Fineasza i Ferba” w wielkim stylu – powiedział Ayo Davis.

Największą przyjemnością w mojej karierze było obserwowanie, jak całe pokolenie dzieci i rodziców przyjęło postacie i humor „Fineasza i Ferba”. Nie mogę się doczekać powrotu do serialu dla nich i dla całego nowego pokolenia – wyznał Dan Povenrmire.

Nie ujawniono, czy nowe sezonu Fineasza i Ferba będą debiutować również na Disney+, czy początkowo tylko na kanałach Disney Channel i Disney XD.