mapy-google-z-nowosciami.-dla-smakoszow-i-fanow-elektrykow

Mapy Google z nowościami. Dla smakoszów i fanów elektryków

Mapy Google doczekały się właśnie kilku nowości, na które warto zwrócić uwagę. Spodobają się i przydadzą posiadaczom elektryków, miłośnikom dobrego jedzenia i osobom z niepełnosprawnościami.

Sporo nowości czeka na nas dzisiaj w Mapach Google. Na początek do Londynu, Los Angeles, Nowego Jorku, Paryża, San Francisco i Tokio trafia nowa wyszukiwarka Live View. Od teraz jeszcze łatwiej trafimy w wybrane przez nas miejsce w naszej okolicy.

Mapy podpowiedzą nam jednocześnie daty otwarcia danego miejsca, czy jak drogo i tłoczno jest w restauracji lub sklepie, do którego się wybieramy. Czekamy na wprowadzenie tej funkcji również w Polsce.

Podnieś telefon i dotknij ikony aparatu na pasku wyszukiwania, aby zobaczyć pobliskie sklepy i inne miejsca, takie jak kawiarnie, banki i bankomaty.

Dzięki kierunkom i strzałkom opartym na rozszerzonej rzeczywistości możesz zobaczyć, w jakim kierunku i jak daleko się znajdują — a nawet dostrzec miejsca, których nie widzisz bezpośrednio (np. sklep odzieżowy w okolicy) – tłumaczy Google.

fot. Mapy Google

fot. Mapy Google

Mapy Google dla elektryków

Google wprowadza też nowość w postaci filtra wyszukiwania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Z tej opcji skorzystamy, wybierając wyszukiwanie „stacji ładowania” i „szybkie ładowanie”.

fot. Mapy Google

fot. Mapy Google

Dodatkowo gigant stawia na rozszerzenie dostępności miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Teraz mogą one jeszcze łatwiej sprawdzić, czy dane miejsce jest odpowiednio przystosowane do odwiedzin osób np. poruszających się na wózku. Pomoże nam w tym ikonka widoczna na wizytówce danego miejsca.

To też opcja przydatna rodzicom pociech, które jeszcze korzystają z wózków. Nowość pojawia się już teraz na całym świecie.

fot. Mapy Google

fot. Mapy Google

Wyszukiwarka Google teraz jeszcze mądrzejsze

Pewnych nowości doczekała się także sama wyszukiwarka. Ta pozwoli nam na przykład na znalezienie nie tylko ulubionej restauracji, ale nawet samego poszukiwanego przez nas dania. Gdy w wyszukiwarce wpiszemy hasło „spaghetti w pobliżu”, Google podpowie nam, do jakiej restauracji możemy się udać.

Dania wyszukamy teraz również przy pomocy Obiektywu Google – wystarczy, że zrobimy jego zdjęcie, a następnie w wyszukiwarce dodamy słowa „w pobliżu”. W ten sposób Mapy również mają pomóc nam odkrywać nowe smaki.

Przeczytaj również

Średni średniak ze średnią specyfikacją. Czy to gwarancja sprzedażowego sukcesu?

Źródło