marvel-planuje-anulowac-kilka-swoich-seriali.-bedzie-wiecej-filmow-z-mcu

Marvel planuje anulować kilka swoich seriali. Będzie więcej filmów z MCU

Pojawienie się Disney+ na rynku platform streamingowych otworzyło Marvelowi nową drogę rozszerzania swojego uniwersum. Studio mogło skupić się na wprowadzaniu mniej znanych bohaterów za sprawą seriali, tym samym nie ryzykując finansowych klap filmów w kinach. Wkrótce w serwisie zadebiutuje Wilkołak Nocą, czyli krótkometrażowy program specjalny, w którym do MCU zostanie wprowadzony pierwszy potwór. Program miał na tyle spodobać się włodarzą Marvela, że nie zamierzają z tego pomysłu rezygnować, a nawet rozszerzyć go o inne produkcje. W tym zaplanowane już seriale, które miałyby przemienić się w krótkometrażowe filmy.

Marvel planuje anulować kilka swoich seriali. Będzie więcej filmów z MCU

Marvel zmieni serialowe plany

Przed kilkoma dniami usłyszeliśmy, że Marvel zmienia plan na serial Armor Wars, który stanie się kinowym filmem. Najwyraźniej Kevin Feige i spółka przyjrzeli się bliżej pozostałym swoim projektom i jak donosi The Cosmic Circus, zmian może być więcej. Według ich informacji Marvel Studios nie zamierza wykorzystywać formatu programów specjalnych wyłącznie na okolicznościowe produkcje związane ze świętami.

Marvel planuje w krótkometrażowych filmach wprowadzać nowe postacie do swojego uniwersum, których przygody nie poradziłyby sobie w kinach, jak również w serialowej formie. Z tego względu studio zamierza anulować niektóre ze swoich serialowych planów, które obecnie są na wczesnym etapie rozwoju i zamienić je w programy specjalne. Miałoby to się odbyć z korzyścią zarówno do samych postaci, których wprowadzenie nie zostałoby przeciągnięte przez z góry określoną liczbę odcinków, jak również samych widzów. Dodatkowo przyśpieszyłoby to wprowadzenie do MCU mniej znaczących superbohaterów.

Przypomnijmy, że Wilkołak Nocą zadebiutuje na Disney+ już 7 października. Według wcześniejszych informacji program będzie trwał trochę ponad 50 minut.

  • Elektronika
    K