marvel-szykuje-duze-zmiany-w-mcu.-studio-chce-postawic-na-jakosc,-a-nie-ilosc

Marvel szykuje duże zmiany w MCU. Studio chce postawić na jakość, a nie ilość

Czwarta faza Kinowego Uniwersum Marvela została po raz pierwszy rozszerzona o seriale oraz programy specjalne. W rezultacie fani otrzymali więcej produkcji, niż w poprzednich fazach. Ale nie wszyscy widzowie byli z tego zadowoleni i wiele osób krytykowało kolejne superbohaterskie tytuły za niedostateczną jakość. Najnowsza badania serwisu Fandom pokazują, że fani Marvela są coraz bardziej zmęczeni uniwersum, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z oglądania kolejnych produkcji. Jednak to błędne koło może się zemścić na samym studiu, które w pewnym momencie przekroczy granicę, przez którą wiele osób całkowicie zrezygnuje z oglądania ich tytułów. Tym bardziej że w najbliższych czterech latach czeka nas aż piętnaście filmów kinowych i zapewne dwa razy więcej seriali i programów specjalnych. Aby nie dopuścić do odpływu widzów, studio zamierza przeprowadzić zmiany w rozwoju swojego uniwersum i w pierwszej kolejności postawić na jakość, a nie ilość oferowanych produkcji.

Marvel szykuje duże zmiany w MCU. Studio chce postawić na jakość, a nie ilość

Marvel szykuje zmiany w 5. i 6. fazie MCU

Kilka tygodni temu Bob Iger wrócił na fotel prezesa Disneya, zastępując Boba Chapeka, który był szefem korporacji zaledwie przez dwa lata. Nowy dyrektor generalny zamierza przeprowadzić restrukturyzację firmy w najbliższych miesiącach. Redaktorzy portalu Cosmic Circus rozmawiali ze swoimi źródłami związanymi z Disneyem, od których dowiedzieli się ciekawych informacji, dotyczących zmian w Marvel Studios w najbliższej przyszłości.

Kevin Feige wraz z resztą producentów ponownie ocenią plany dla 5. i 6. fazy MCU. Studio zostało zmuszone do przyjrzenia się swoim przyszłym produkcją przez wewnętrzne negatywne opinie na temat sposobu planowania 4. fazy, jakości poszczególnych tytułów i sposobu dystrybucji. Marvel zaczął obawiać się, że kolejne dwie fazy będą zmierzać w tym samym kierunku i aby temu zapobiec, postanowili położyć większy nacisk na kontrolę jakości.

Marvel wraz z dyrektorami Disneya ponownie ocenią wszystkie przyszłe produkcje z uniwersum. Może to oznaczać usunięcie niektórych projektów lub zamienienie ich formy, jak miało to w miejsce w przypadku Armor Wars, który został przemianowany z serialu na pełnometrażowy film kinowy. Studio zainteresowane jest przełożeniem jakości nad ilość, aby rozwiązać problem 4. fazy, która nie została ciepło przyjęta przez fanów.

Studio coraz bardziej przekonuje się również do programów specjalnych, w których mogliby wprowadzić większą liczbę superbohaterów, bez potrzeby rozpisywania ich historii na dwugodzinne filmy lub kilkuodcinkowe seriale. Obecne projekty, które są już w fazie postprodukcji nie ulegną zmianie, ale pozostałe tytuły zostaną poddane ponownej ocenie. Tym samym możemy spodziewać się kolejnych roszad w kalendarzu premier Marvela i opóźnienia niektórych wcześniej zapowiedzianych już produkcji.