masz-jeden-z-tych-smartfonow-realme?-realme-ui-4.0-i-android-13-juz-do-ciebie-leca

Masz jeden z tych smartfonów realme? realme UI 4.0 i Android 13 już do Ciebie lecą

realme dalej działa w kontekście aktualizacji swoich smartfonów do systemu Android 13 i realme UI 4.0. Tym razem padło na dwa modele ze średniej półki cenowej, a konkretniej realme 9 Pro i realme 9i 5G.

Wczoraj opisałem dla Was, jak Oppo podchodzi do kwestii aktualizacji swoich urządzeń do najnowszej wersji Androida. Dzisiaj jednak firma, która jest nierozłącznie związana z tym podmiotem, czyli realme.

Posiadacze modeli realme 9 Pro oraz realme 9i 5G mogą być zadowoleni.

Android 13 dla realme 9 Pro i realme 9i 5G

Przypomnijmy może sobie najpierw, co te smartfony oferują. Wyższy w hierarchii to przede wszystkim Snapdragon 695 5G, który wspierany jest przez 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej, a użytkownik otrzymuje do dyspozycji 128 GB.

realme 9 Pro

realme 9 Pro / fot. gsmManiaK

Oprócz tego wartym zaznaczenia punktem jest chociażby konfiguracja aparatów, na która składa się 64 MP moduł główny, czy 8 MP ultraszerokokątny. Nie zabrakło 16 MP aparatu selfie. Smartfon ten jest maratończykiem w kwestii baterii, dzięki połączeniu energooszczędnych komponentów z 5000 mAh baterią oraz ładowaniem przewodowym 33W.

realme 9i 5G

realme 9i 5G / fot. gsmManiaK

Drugim natomiast jest model realme 9i 5G. Ten z kolei bazuje na procesorze od MediaTeka, jakim jest Dimensity 810. Do pary zostało tutaj zastosowane 4 lub 6 GB RAM, a także 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej na pliki oraz aplikacje.

Realme 9i 5G

Realme 9i 5G/ fot. producenta

Ten akurat zdaje się trochę mniej ciekawy, czy to z uwagi na niższe odświeżanie, czy pojedynczy aparat użyteczny na tyle. Z pewnością dobrą informacją jest bateria 5000 mAh. Nie przedłużając jednak, kiedy cały proces aktualizacji wystartuje?

W zasadzie to już wystartował. Dla realme 9 Pro aktualizacja nosi oznaczenie RMX3471_11.C.08, z kolei realme 9i 5G otrzyma update RMX3471_11.C.08.

Czy coś jeszcze oprócz aktualizacji?

Tak, realme ogłosiło, że rusza program beta dla modelu realme X7 Max, który obecny jest na rynku indyjskim.

Macie smartfon od tego producenta? Dostaliście już aktualizację do systemu Android 13 i realme UI 4.0, czy jednak nadal czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Tymczasem uważajcie na siebie i swoje oszczędności, nowy trojan bankowy sieje spustoszenie.

Trojan bankowy atakuje użytkowników Androida. Pobrany ponad 10 milionów razy!

Źródło