muzyczne-podsumowanie-roku-wg.-spotify-juz-tu-jest!-jak-wyglada-twoj-spotify-wrapped-2022?

Muzyczne podsumowanie roku wg. Spotify już tu jest! Jak wygląda Twój Spotify Wrapped 2022?

Podsumowanie roku Spotify Wrapped 2022 już tu jest! Jaka muzyka królowała w Polsce? Który artysta zaliczył świetny rok? Jak wypadamy na tle całego świata? To wszystko w podsumowaniu Spotify Wrapped 2022!

Dla osób, które są nowe w kontekście użytkowania serwisu streamingowego Spotify. Wrapped to spersonalizowane doświadczenie muzyczne i zestawienie najczęściej słuchanej muzyki oraz podcastów. Jak wygląda w roku 2022?

Spotify Wrapped 2022 w Polsce: jesteśmy muzycznymi patriotami

W naszym kraju nad Wisłą wygląda na to, że preferujemy lokalne brzmienia. W liście TOP-10 najpopularniejszych wykonawców i albumów Spotify Wrapped 2022 w Polsce nie znajdziemy zagranicznych artystów.

Jedynie w kontekście ulubionych utworów w roku 2022 wg. Spotify Wrapped odnalazł się Harry Styles ze swoim As It Was. Cała pozostała 9-tka to tytuły od Polaków. Nie ma co się dziwić, w porównaniu z rokiem 2021 nasz patriotyzm do lokalnych twórców wzrósł o 37%.

Spotify Wrapped 2022

Najpopularniejszy utwór w Polsce to Lawenda / fot. Spotify

Jak możecie wywnioskować po powyższej grafice, to utwór „Lawenda” zdominował TOP-10 najczęściej słuchanych utworów w Polsce. Jego autorami są White 2115, Bedoes 2115, Białas, Kinnym, Zimmer, Pedro, SB Maffija i francis.

Drugie miejsce zajęły „Złote Tarasy” autorstwa Abela de Jonga i Mr. Polski. Ostatnie miejsce podium zamknął „Jetlag” od Malika Montany i The Plug.

Spotify Wrapped 2022

fot. Spotify

Jak zaznacza Spotify, polski rap mocno ewoluuje w stronę popu i muzyki tanecznej. Większość utworów z TOPu wg. Spotify Wrapped 2022 cechuje się dynamicznym tempem oraz imprezowym nastrojem.

Spotify Wrapped 2022 globalnie. Najpopularniejsi artyści na świecie

Z pewnością zaskoczyła w tym roku Sara James, która dzięki występom w America’s Got Talent zaczęła bardzo prędko rozwijać swoją karierę. Jest pierwszą polską artystką, która została globalną ambasadorką programu Spotify EQUAL.

Smaczkiem jest fakt, że jest również najmłodszą w historii artystką, która zakwalifikowała się do tego programu. Warto także zaznaczyć, że jej singiel „My Wave” był najczęściej streamowanym singlem roku 2022 na globalnej playliście EQUAL.

Spotify Wrapped 2022

fot. Spotify

Globalnie jednak największe powody do zadowolenia ma Portorykańczyk Bad Bunny. Trzeci rok z rzędu był najpopularniejszym twórcom na Spotify. Dokonał tego jako pierwszy w historii podsumowań Spotify Wrapped. Zawdzięcza to m.in. albumowi „Un Verano Sin Ti”, który był najczęściej odtwarzanym albumem roku, a jego dwa utwory znalazły się na światowej liście TOP-5.

Jak to mówią, ostatni będą pierwszymi i ma to zastosowanie w porównaniu polskiego TOP-10 do światowego zestawienia. Najpopularniejszym utworem było „As It Was” Harry’ego Styles’a. Drugie miejsc zajęło „Heat Waves” od Glass Animals, a podium zamknęli The Kid Laroi i Justin Biebed z hitem „STAY”.

Najpopularniejsze podcasty 2022 roku

Nie słuchamy jednak jedynie muzyki, a także podcasty. Te w Polsce zdominowało trzech twórców wg. Spotify Wrapped 2022, kolejno są to:

  1. Kryminatorium
  2. Żurnalista – Rozmowy bez Kompromisów
  3. Psychologia, którą warto znać

A jak wygląda Twój Spotify Wrapped 2022?

To są wyniki globalne i całego kraju, jednak podejrzewam, że każdy z Was, drodzy czytelnicy oraz drogie czytelniczki, ma swoje własne, unikatowe podsumowanie Spotify Wrapped 2022. Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach tutaj, czy na naszych Social Media!

Zacznę ja, sprawdź moje Spotify Wrapped 2022!

Może Cię także zainteresować świąteczny poradnik zakupowy 2022! Sprzęt audio z pewnością się przydaje jak widać!

Świąteczny poradnik zakupowy, czyli jaki prezent pod choinkę warto kupić (2022)

Źródło: informacja prasowa