netflix-ma-wielki-hit.-to-najpopularniejszy-nowy-serial-platformy-w-2022-roku

Netflix ma wielki hit. To najpopularniejszy nowy serial platformy w 2022 roku

Przed tygodniem na Netflixie zadebiutował dziesięcioodcinkowy serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera. Produkcja wzbudziła liczne kontrowersje, również wśród rodziny głównego bohatera, ale przede wszystkim rodzin ofiar zbrodni przestępcy, którzy przez popularność serialu wrócili pamięcią do tamtych makabrycznych wydarzeń. Opowieści o seryjnych mordercach wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i najlepszym tego dowodem jest produkcja o Dahmerze. Przez pierwsze pięć dni serial oglądano przez 196,2 mln godzin.

Netflix ma wielki hit. To najpopularniejszy nowy serial platformy w 2022 roku

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera – drugą największą tegoroczną premierą Netflixa

To wynik trochę lepszy od Kim jest Anna?, która w pierwszym pełnym tygodniu po premierze (liczone wszystkie siedem dni) zaliczyła oglądalność na poziomie 195,97 mln godzin oraz sporo lepszy od trzeciego sezony Ty z 179 mln godzin, również w pierwszym pełnym tygodniu.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera zaliczył piąty najwyższy wynik w historii Netflixa. Lepsze uzyskały tylko Squid Game (571,760 mln), All of Us Are Dead (236,230 mln), czwarty sezon Stranger Things (286,790 mln) oraz drugi sezon Bridgertonów (251,740 mln). Jednak tylko najnowsza seria Stranger Things uzyskała lepszy wynik w ciągu trzech pierwszych dni od swojej premiery.

Czyni to z Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera drugi największy tegoroczny hit Netflixa i pierwszy, jeżeli ograniczymy listę do wyłącznie nowych seriali. Produkcja Ryana Murphy’ego, z którym platforma wielokrotnie już współpracowała (Ratched, Halston), zaliczyła zaskakujący wynik, tym bardziej że serwis rozpoczął promowanie serialu zaledwie kilka dni przed premierą.

Produkcja opowiada historię Jeffreya Dahmera, który w latach 1978-1991, dokonał siedemnastu morderstw. Serial przedstawia szczegóły dokonanych przez mężczyznę zbrodni oraz wpływu na bliskich ofiar i całe społeczeństwo. Systemowy rasizm i błędy policji pozwoliły jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców w Ameryce dokonywać swoich zbrodni w biały dzień przez ponad dekadę.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera – drugą największą tegoroczną premierą Netflixa, Netflix ma wielki hit. To najpopularniejszy nowy serial platformy w 2022 roku