netflix-nie-jest-juz-numerem-jeden.-inna-platforma-ma-wiecej-subskrypcji

Netflix nie jest już numerem jeden. Inna platforma ma więcej subskrypcji

Przez kilka ostatnich lat Netflix nie miał żadnego problemu, aby utrzymywać fotel lidera w liczbie subskrypcji na całym świecie. Platforma wciąż dzierży tytuł najpopularniejszego serwisu streamingowego pod względem globalnym, ale właśnie straciła pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych. Firma Parks Associates opublikowała nowy ranking najpopularniejszych platform, z którego wynika, że po raz pierwszy Netflix musiał ustąpić miejsca innej usłudze.

Netflix nie jest już numerem jeden. Inna platforma ma więcej subskrypcji

Netflix stracił fotel lidera w Stanach Zjednoczonych

Zwycięzcą okazał się Amazon Prime Video, do którego dostęp na całym świecie ma ponad 200 mln subskrybentów. Warto jednak pamiętać, że usługę można wykupić w zbiorczym pakiecie Prime, a sam Amazon nigdy nie pochwalił się, ilu subskrybentów regularnie korzysta z Prime Video. Również Parks Associates nie ujawniło swojej metodologii liczenia subskrybentów. Firma cieszy się jednak wysoką renomą jako podmiotu śledzącego rynek przesyłania strumieniowego od ponad dekady.

Na poniższej grafice możemy zobaczyć, jak prezentuje się ranking dziesięciu najpopularniejszych platform streamingowych. Na ostatnim miejscu podium uplasowało się Hulu, a dopiero na czwartym Disney+. HBO Max zajęło piąte miejsce, a coraz bardziej rosnące w siłę Paramount+ siódmą pozycję. Duży problem ma NBCUniversal, którego Peacock zajęło dopiero dziewiątą pozycję, tuż za Apple TV+. Grafika prezentuje również ranking z ostatnich trzech lat, dzięki któremu możemy porównać pozycje poszczególnych platform w szerszej perspektywie.

Netflix stracił fotel lidera w Stanach Zjednoczonych, Netflix nie jest już numerem jeden. Inna platforma ma więcej subskrypcji
Deadline/Parks Associates