netflix:-platne-dzielenie-konta-staje-sie-rzeczywistoscia.-kiedy-i-ile-zaplacimy?

Netflix: płatne dzielenie konta staje się rzeczywistością. Kiedy i ile zapłacimy?

Netflix poważnie bierze się za blokowanie możliwości współdzielenia konta z osobami spoza naszego gospodarstwa domowego. Za dzielenie kont zapłacimy teraz dodatkowo – nie obejdzie się też bez kolejnych ograniczeń.

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy współdzielą konta w serwisie Netflix, to nie mam dla Ciebie dobrych wieści.

Twórcy serwisu już od dawna zastanawiają się, w jaki sposób zmusić klientów do korzystania z własnych kont, a nie dzielenia ich na przykład z grupą znajomych. Wszystko wskazuje na to, że opłaty za współdzielenie konta pojawią się w serwisie już bardzo niedługo.

Netflix

Fot. Netflix

Współdzielenie konta w Netflix płatne od 2023 roku

Netflix planuje raz na zawsze odebrać użytkownikom możliwość darmowego współdzielenia kont już w 2023 roku. W najświeższym raporcie finansowym firmy czytamy, że już z początkiem roku na pierwsze rynki trafi opłata za współdzielenie. Cena za dodatkowe konto będzie się różnić w zależności od kraju, jednak wszędzie wyniesie około 3 dolarów (ok. 15 złotych).

Do tej pory nowe rozwiązanie testowane było m.in. w Chile czy Argentynie. Jak łatwo się domyślić, Netflix nie pozwalał tam na dodawanie do konta nieograniczonej liczby profili. To zależało również od wybranego przez nas planu.

Plan podstawowy (w Polsce za 29 złotych miesięcznie) pozwalał tam na dodanie jednego dodatkowego profilu spoza adresu używanego przez użytkownika. W pakiecie standard (43 złote) użytkownicy mogli dodać dwa takie profile, natomiast w planie Premium (60 złotych) maksymalnie trzy. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy na tej samej zasadzie zadziała usługa wprowadzona na całym świecie.

Ciekawe, jak wprowadzenie takiego rozwiązania przełoży się na zainteresowanie użytkowników platformą. Warto zauważyć, że 2022 jest pierwszym rokiem, w którym Netflix zanotował znaczne spadki liczby subskrybentów.

Krokiem, który przybliża Netflixa do wprowadzenia opłat za dzielenie kont, jest wczorajsza nowość, która umożliwia przenoszenie profili między kontami:

Rozwód? Przeprowadzka? Ważne, że Netflix zawsze będzie z Tobą (nowość w Polsce)

Źródło