nie-lubisz-dynamic-island?-nowa-aktualizacja-ios-ci-sie-spodoba

Nie lubisz Dynamic Island? Nowa aktualizacja iOS Ci się spodoba

Dynamic Island nie będzie już uciążliwe, przynajmniej dla części użytkowników. To dzięki iOS 16.2, który usprawnia nieco jej działanie.

Dynamic Island to nowość w modelach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, która wśród miłośników technologii budzi skrajne emocje.

Jeśli należysz do grupy, która uznaje ją za mało przydatny gadżet, to mam dobrą wiadomość. Wraz z najświeższą aktualizacją iOS 16.2 Beta Dynamic Island doczekała się zmian, które sprawią, że powinna nam nieco mniej przeszkadzać.

Dynamic Island maleje w oczach

O jakie zmiany chodzi? Dotychczas dynamiczna wyspa zajmująca miejsce u góry ekranu pozwalała na wyświetlanie jedynie dwóch ikon na pasku stanu iPhone’a 14 Pro podczas odtwarzania dźwięku – ikony baterii oraz Wi-Fi.

W związku z nowością część użytkowników napotkała więc problem, w którym rosnący  Dynamic Island zjada ikony znajdujące się na pasku powiadomień – np. tę prezentującą zasięg (zdjęcie poniżej). Problem ten nie dotyczył jednak posiadaczy modelu Pro Max – tu ekran urządzenia jest większy, dlatego wyspa nie sprawia takich problemów.

Dynamic Island/ fot. 9to5mac

Dynamic Island/ fot. 9to5mac

Od teraz podczas odtwarzania dźwięku wyspa będzie jednak nieco węższa – tak by nie utrudniać użytkownikom dostępu do informacji o zasięgu. Mimo wszystko w zmniejszonej Dynamic Island znalazło się też miejsce na informację o odtwarzanym utworze – wraz z animacją.

Stabilny iOS 16.2 ma dotrzeć do użytkowników w okolicach połowy grudnia. Nowość dostępna jest jednak w wersji beta – przed jej zainstalowaniem koniecznie należy jednak pamiętać o wykonaniu kopii zapasowej.

Dynamic Island dostępne jest także dla użytkowników smartfonów z Androidem. No, tak jakby:

Chcesz mieć Dynamic Island na swoim Androidzie? No to sprzedam Ci na to sposób

Źródło