nie-musze-byc-hakerem,-by-w-sekunde-odgadnac-hasla-internautow-ze-swiata.-tez-tak-potrafisz?

Nie muszę być hakerem, by w sekundę odgadnąć hasła internautów ze świata. Też tak potrafisz?

Lata lecą, a internauci stale nie uczą się na błędach, tworząc banalne hasła. Poznaliśmy listę tych najchętniej wybieranych przez użytkowników. Chwilami włos jeży się na głowie!

Zapewne wiesz, że jednymi z najczęściej używanych przez użytkowników haseł są nasze imiona, daty urodzenia czy nieskomplikowane ciągi cyfr, jak 1234.

Czy wiesz jednak, jakie hasło używane jest w tej chwili przez największe grono internautów? Podpowiem, że padło już we wcześniejszych zdaniach.

Najczęściej wybierane hasła – miejsce pierwsze dla…hasła

Tak – dobrze myślisz. Najczęściej używanym na świecie hasłem według badań przeprowadzonych przez platformę NordPass jest po prostu „hasło”, a dokładniej angielskie „password”. Jak łatwo się domyślić nie jest to najlepsza inwestycja w nasze bezpieczeństwo (podpowiem, że Password1! też by nią nie było 😉 )

Jak się okazuje, wśród najciekawszych kwiatków znalazło się też miejsce dla takiego hasła, jak po prostu samsung (lub Samsung). Nic dziwnego, skoro to właśnie ten producent stale dominuje na światowym rynku.

hasła

fot. NordPass

Takie hasło nie przysłuży się jednak w żaden sposób naszemu bezpieczeństwu. Jak podaje Nordpass, hakerom odszyfrowanie hasła Samsung zajmie mniej niż sekundę!

Firma dodaje też, że w ostatnich latach coraz chętniej korzystamy z nazw marek jako haseł do konta. W 2019 roku Samsung znajdował się na 198. pozycji najczęściej używanych haseł. W 2021 zajął już 78. miejsce.

Pośród innych popularnych „markowych” haseł znalazły się m.in. Adidas, Nike i Tiffany. W Anglii popularnością cieszy się Liverpool, natomiast we Włoszech zwyczajne Ciao.

Jaką lekcję warto wyciągnąć z tego tekstu? Pamiętajmy, aby nasze hasła różniły się między sobą w różnego rodzaju aplikacjach i kontach. Dbajmy też o ich złożoność, wykorzystując cyfry, duże litery czy znaki specjalne.

Przeczytaj również

Samsung wciąż króluje na całym świecie! Co trzeci telefon na rynku to Galaxy

Źródło, Via