nowe-flagowce-google-sa-pierwszymi-takimi-smartfonami-na-swiecie!-co-je-wyroznia?

Nowe flagowce Google są pierwszymi takimi smartfonami na świecie! Co je wyróżnia?

O Pixelu już dzisiaj było, ale w kontekście przyjemnej promocji, a także horrendalnej wyceny polskiego sklepu. Tym razem jednak nie o cenie, a o tym, że Google Pixel 7 (Pro) to jedyny taki smartfon na świecie. O co konkretnie chodzi?

Bardziej dociekliwe osoby zorientowały się, że najnowsze smartfony amerykańskiego producenta, czyli Google Pixel 7 (Pro) nie obsługują już niektórych aplikacji, które spokojnie odpalimy na innych smartfonach.

Google Pixel 7 (Pro) pierwszym prawdziwie 64-bitowym smartfonem na świecie

Mowa o wsparciu dla programów, które działają w oparciu o 32-bitowy system. Flagowce od Google nie posiadają już wsparcia dla jakichkolwiek aplikacji, które swoje działanie zawdzięczają właśnie jemu, pomimo że sam w sobie procesor Google Tensor 2 posiada rdzenie, które obsługują 32-bitowe aplikacje.

Google Tensor 2

Google Tensor 2 / fot. Kuba Wojciechowski

Mowa oczywiście o Cortex-X1, Cortex-A78 oraz Cortex-A55. Wszystkie one nie mają żadnego ograniczenia dla obsługi takich aplikacji. Wygląda na to, że amerykański koncern chce raz na zawsze pozbyć się 32-bitowych aplikacji oraz zmusić ich producentów do przejścia na 64-bitowy system.

Pixel 7

Telefony Google Pixel 7. Fot. Producenta

Ma to być jednak pozytywna zmiana, dzięki której nasze smartfony z Androidem będą działać po prostu lepiej, tak samo, jak i wszystkie aplikacje.

Kiedy zmiana dotknie innych producentów?

Od dłuższego czasu były pogłoski, że Google zdecyduje się na wypuszczenie globalnie Androida jedynie w wersji 64-bitowej. Kiedy to się stanie? Na ten moment jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek najbliższą okazją będzie oczywiście Android 14 w przyszłym roku.

Dlatego, jeżeli zależy Ci na 32-bitowych aplikacjach, to na razie Google Pixel 6 je obsługuje

Chciałeś kupić Pixela 7, ale polska cena przeraziła? To kup dwa Pixele 6 w tej świetnej promocji!

Źródło, Via