nowy-telewizor-xiaomi-ma-86-cali-i-niska-cene!

Nowy telewizor Xiaomi ma 86 cali i niską cenę!

Xiaomi wprowadziło do sprzedaży telewizor o przekątnej 86 cali w super niskiej cenie. Co o nim wiemy i kiedy będzie dostępny w Polsce?

Wielkie telewizory od jakiegoś czasu stały się nie tylko modne, ale również znacznie bardziej przystępne. Nie trzeba szukać daleko – 98-calowa bestia od TCL kosztuje już ok. 25 000 zł, co jest rekordowo niską ceną za tak wielki telewizor. Nieco mniejsze propozycje znajdziesz obecnie w znacznie niższych cenach, a 85-calowe telewizory to często wydatek poniżej 10 000 zł.

Xiaomi właśnie wprowadziło do sprzedaży kolejnego kolosa, tym razem o przekątnej 86 cali. Model Redmi X86 pracuje w rozdzielczości 4K, a na pokładzie znajdują się takie dodatki jak złącaz USB 3.0, USB 2.0, a także HDMI 2.0, a więc nie jest to najmocniejsza propozycja dla graczy. Sercem jest czterordzeniowy procesor, który pracuje przy wsparciu 2 GB RAM, a na pliki użytkownika producent przewidział 16 GB pamięci.

fot. Gizmochina

Specyfikacja nie rzuca na kolana? Być może, ale widząc cenę, wiele można tu usprawiedliwić. Xiaomi Redmi X85 kosztuje w Chinach 4999 juanów, czyli ok. 3250 zł! Tak niska cena to obecnie domena raczej 55-calowych modeli, jednak warto pamiętać, że chiński rynek dość znacząco różni się od europejskiego.

Na ten moment, Redmi X86 można zamówić tylko w Chinach i nie wiadomo kiedy model pojawi się globalnie, tym bardziej w Polsce. Xiaomi od pewnego czasu coraz intensywniej działa na rynku telewizorów, dlatego niewykluczone, że podobne modele trafią w przyszłości na europejski rynek, ale jest mało prawdopodobne, że ta sytuacja dotyczyć będzie opisywanego, 86-calowego giganta.

Źródło: Gizmochina