opera-gx-wprowadza-nowy-tryb-rgx

Opera GX wprowadza nowy Tryb RGX

W parze z ostatnimi przełomowymi osiągnięciami dokonanymi przez wiodących producentów procesorów graficznych, Opera GX, jedyna przeglądarka przeznaczona dla graczy, wprowadza technologię o nazwie RGX, która może konkurować z ray tracingiem w czasie rzeczywistym.

W przeciwieństwie do producentów procesorów graficznych, Opera GX oferuje RGX w najniższej na rynku cenie — bezpłatnie. Funkcjonalność zużywa niewiele zasobów lub nie zużywa ich wcale oraz nie wymaga żadnych aktualizacji w konfiguracji przeglądarki.

Opera GX wprowadza nowy Tryb RGX

Technicznie rzecz biorąc, RGX to technologia ulepszania treści, która ma zastosowanie do elementów wideo i obrazów na stronach internetowych. Tradycyjnie filtry tego kalibru wymagają akceleracji GPU, podczas gdy w Operze GX technologia ta jest wbudowana bezpośrednio w przeglądarkę. Mówiąc ludzkim językiem: Twoja nowa jakość wideo i obrazu powali Cię na kolana.

— Gracze zaznajomieni z technologią ray tracingu lub mający szczęście posiadać kartę graficzną z serii RTX od razu docenią wartość RGXa — powiedział Maciej Kocemba, Product Director Opera GX. — Tryb RGX pokazuje, jak daleko zaszedł rozwój tego rodzaju technologii.

Każdy, kto przegląda sieć z włączonym RGX, od razu ulepszy swoje ulubione treści — które, bądźmy szczerzy, już są *całkiem* dobre — jeszcze lepsze.

That’s the beauty of RGX – concludes Kocemba. You don’t need a gigabit connection or YouTube Premium to enjoy it – you can just view things in HD right in your browser. It’s so seamlessly integrated you might not even notice it’s there, but your eyes certainly will.

— Na tym polega piękno RGX — podsumowuje Kocemba. — Aby się nim cieszyć, nie potrzebujesz połączenia gigabitowego ani YouTube Premium, możesz po prostu oglądać rzeczy w jakości HD bezpośrednio w przeglądarce. Jest tak płynnie zintegrowany, że możesz nawet nie zauważyć, że tam jest, ale twoje oczy z pewnością to zrobią.

Pobierz Operę GX, aby włączyć tryb RGX i przetestuj go na swoich ulubionych treściach, aby samemu zobaczyć różnicę. Aby włączyć RGX, kliknij pływający przycisk, który automatycznie pojawia się nad filmami, lub przejdź do ustawień, aby mieć więcej opcji konfiguracji. Polecamy przetestować tę funkcję na świątecznym hicie, czyli nieśmiertelnym klasyku zespołu Wham!.

O Operze GX

Opera GX nie jest standardową przeglądarką. Ale może nią być, tak jak w przypadku milionów graczy na całym świecie szukających bardziej spersonalizowanych wrażeń z Internetu. Wraz z niezliczonymi opcjami dostosowywania, w tym motywami kolorystycznymi, efektami dźwiękowymi, muzyką w tle i wyglądem inspirowanym grami, Opera GX zawiera ograniczniki procesora, pamięci RAM i przepustowości sieci, dzięki którym przeglądarka mniej zużywa zasoby i pozostawia więcej zasobów komputera na potrzeby gier. Przeglądarka zawiera również funkcję Hot Tabs Killer, która pozwala użytkownikom „zabijać” najbardziej obciążające zasoby karty oraz GX Cleaner, aby usunąć te stare niechciane pliki.