oto-nowe-wiadomosci-o-sredniaku,-ktory-zmieni-oblicze-tej-serii-od-oppo

Oto nowe wiadomości o średniaku, który zmieni oblicze tej serii od Oppo

Kolejne przecieki związane z premierą nowych smartfonów od Oppo. Tym razem dotyczą wyglądu Oppo Reno 10 Pro+, który ma zmienić się zauważalnie w stosunku do poprzednika. Co w takim razie zaoferuje ten model?

Oprócz wyglądu znamy także część danych technicznych dotyczących nowego tworu chińskiej firmy. Jaki będzie Oppo Reno 10 Pro+? Co nowego otrzyma względem poprzedników?

Specyfikacja i wygląd Reno 10 Pro+

Za wydajność odpowiedzialny ma być któryś z nowych procesorów powstałych w procesie 4N w fabrykach TSMC. Może być to więc Snapdragon 8+ Gen 1,  czy nowe Mediateki 9200, 8200. Na ten moment nie ma jednoznacznie wskazanego układu.

Nieco więcej wiadomo o tym, jaki panel ma być zastosowany do wyświetlania treści. Mowa tutaj o OLEDzie, który cechować ma się rozdzielczością 1080 x 2400 pikseli oraz 120 Hz odświeżaniem. Nie jest na ten moment znany jego rozmiar.

Oppo Reno 10 Pro+

Schemat Oppo Reno 10 Pro+ / fot. digital chat station

Co w takim razie ma się stać z zestawem aparatów? Tutaj ma to wyglądać następująco:

  • Główny: 50 MP Sony IMX890, PDAF, OIS;
  • Ultraszerokokątny: 8 MP Sony IMX355;
  • Peryskop: 2-krotny zoom optyczny.

Zapewne nie zabraknie nagrywania w 4K@60 FPS. Nie wiadomo, jaki zostanie zaimplementowany aparat selfie, ale śmiem twierdzić, że może to być bardzo lubiany przez Oppo (i nie tylko) 16 MP Sony IMX471. Prawdopodobnie zostanie zastosowany ISP MariSilicon X, który odpowiada za przetwarzanie obrazu.

Całość miałaby zostać zasilona przez akumulator o pojemności 4700 mAh. Nie są znane szczegóły możliwości w zakresie jego ładowania.

Kiedy w takim razie premiera?

Na ten moment źródła mówią o tym, że Oppo Reno 10 Pro+ może zostać zaprezentowany, jak i cała seria Reno 10, gdzieś w połowie 2023 roku. Do oficjalnego ukazania się jest więc wiele czasu, przez który zapewne przewinie się masa innych przecieków, które będą dotyczyć tego, jak i innych modeli z tej rodziny.

Ciekawym jest jak najbardziej zastosowanie dedykowanego ISP w średniaku, ponieważ wcześniej marka spod znaku BBK nie decydowała się na takie kroki. Tymczasem sprawdź, co słychać z Vivo X Fold 2 oraz nowym tworem w ofercie tego producenta!

Vivo X Fold 2 zadebiutuje z genialnym Snapdragonem. Dołączy też model z klapką

Źródło, Via