overwatch-2-niczym-diablo-immortal.-wymaksowanie-jednej-postaci-zajmie-5-lat

Overwatch 2 niczym Diablo Immortal. Wymaksowanie jednej postaci zajmie 5 lat

Przed kilkoma dniami w systemie free-to-play zadebiutował Overwatch 2. Wielu graczy jeszcze nie zdążyło sprawdzić gry z powodu licznych problemów z serwerami i ogromnym zainteresowaniem tym tytułem. Na serwerach tworzą się kolejki, które uniemożliwiają natychmiastową zabawę przy tej produkcji. Gracze, którzy mieli na tyle dużo szczęścia, aby rozpocząć rozgrywkę, donoszą o kolejnej dziwnej decyzji Blizzarda, przez którą sytuacja z Overwatchem 2 przypomina tę z Diablo Immortal. Użytkownik Reddita o pseudonimie Autumn_hi poinformował, że odblokowanie wszystkich elementów kosmetycznych dla Kiriko zajmie jakieś pięć lat ciągłego grania.

Overwatch 2 niczym Diablo Immortal. Wymaksowanie jednej postaci zajmie 5 lat

Overwatch 2 – wymaksowanie Kiriko to 5 lat grania

W Overwatchu 2 Blizzard zrezygnował ze skrzynek z łupami i zamiast tego postawił na przepustkę bojową oraz płatne elementy kosmetyczne kupowane za walutę w grze, które z kolei możemy zdobyć za cotygodniowe wyzwania lub kupić w sklepie za prawdziwe pieniądze. Wydawałoby się, że system jest przyjaźniejszy dla graczy, którzy mogą skupić się na „rozwijaniu” konkretnej postaci, a nie trzymać kciuki, aby pożądany element wypadł z losowania ze skrzynek. Jednak studio kolejny raz nie popisało się umiarem i okazuje się, że zdobycie wszystkich przedmiotów tylko dla jednej postaci zajmie długie lata spędzone przy grze. Sytuacja bliźniacza jest do tej z Diablo Immortal, w której krótko po premierze użytkownicy wyliczyli, że wymaksowanie jednej postaci zajmie dziesięć lat lub sięgnięcia do portfela po setki tysięcy dolarów.

Na szczęście sytuacja finansowa w przypadku postaci Kiriko nie jest aż tak zła. Postać posiada do kupienia pięć skórek (2200 monet), trzy emotikony (1500), pięć pamiątek (2500), pięć ozdób do broni (3500), dwie zwycięskie pozy (600), dziewięć kwestii głosowych (900), dziesięć płatnych sprayów (1000) oraz dwie prezentacje (1400). Całość kosztuje 15 600 monet. W sklepie 100 monet kosztuje 1 dolara, więc jeżeli chcecie od razu zdobyć wszystkie kosmetyczne elementy dla Kiriko, musicie wydać 156 dolarów, czyli około 750 zł. Na tym jednak nie koniec, gdyż wciąż będziecie musieli spędzić 11 godzin oglądania transmisji gry na Twitchu, który posiada ekskluzywne dropy dla postaci.

Gracze mogą również zdobyć 60 monet z cotygodniowych wyzwań, które dają 540 monet na sezon. Oznacza to zagranie 28 sezonów i wykonanie w nich wszystkich dostępnych wyzwań, aby zdobyć wystarczającą ilość waluty na zakup elementów kosmetycznych tylko dla jednej postaci. Gdy dodamy do tego, że w Overwatchu 2 możemy zagrać 35 bohaterami, jasnym jest, że Blizzard liczy na spore przychody z mikrotransakcji.

Przypomnijmy, że Overwatch 2 zadebiutował 4 października. Produkcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.