pierscienie-wladzy-spelnily-oczekiwania-widzow.-amazon-mowi-o-pozytywnym-efekcie-serialu-na-inne-produkcje

Pierścienie Władzy spełniły oczekiwania widzów. Amazon mówi o pozytywnym efekcie serialu na inne produkcje

Pierwszy sezon Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy dobiegł końca. Teraz w Amazonie przyszedł czas na rozliczenie się z serialem i sprawdzeniem, czy widzowie dotrwali do końca oraz, czy byli zaangażowani w oglądanie produkcji. Platformę mogą martwić wyniki podane przez Nielsena, według których serial zaliczał spadek oglądalności wraz z każdym kolejnym odcinkiem, dając się przegonić Rodowi Smoka. Jednak już na początku bieżącego miesiąca szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke, przyznała, że Pierścienie Władzy przyciągnęły aż 100 milionów subskrybentów. Teraz Salke opowiedziała o pozytywnym aspekcie serialu, który miał wpływ na inne produkcje platformy.

Pierścienie Władzy spełniły oczekiwania widzów. Amazon mówi o pozytywnym efekcie serialu na inne produkcje

Pierścienie Władzy przyczyniły się do wzrostu zainteresowania innych produkcji Amazona

Według szefowej Amazon Studios, pierwszy sezon Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy miał „efekt halo” dla innych seriali platformy streamingowej. Widzowie zainteresowali się innymi produkcjami, w tym The Boys oraz Koło czasu, które mogły liczyć na przyrost widzów. Tym samym najdroższy serial w historii przyczynił się do popularyzacji innych propozycji Amazon Prime Video.

Zarówno lokalnie, jak i globalnie, mamy świetne propozycje, takie jak Koło czasu i The Boys. W tym okresie mogliśmy zobaczyć efekt halo, stworzony przez wpływ Władcy Pierścieni i wielu innych treści.

Salke przyznała także, że produkcja spełniła oczekiwania widzów, inaczej studio byłoby rozczarowane osiągniętymi wynikami. Ogromny budżet serialu nie miał również wpływu na przytłaczającą presję związaną z serialem.

Nie było zbytnich powodów do niepokoju. Oczywiście historia musi być świetna i trzeba sprawić, aby widzowie pokochali te postacie. Gdyby ten program nie spełnił wymagań publiczności, serial byłby rozczarowaniem, ale tak się nie stało. Aby to osiągnąć, potrzebujesz ambicji, perspektywy i pewności siebie.