po-tej-nowosci-w-whatsapp-wszyscy-mozemy-olac messengera-–-na-dobre

Po tej nowości w Whatsapp wszyscy możemy olać Messengera – na dobre

Messenger stał się dla mnie zbędny, a WhatsApp drażnił mnie obsługą tylko jednego telefonu. Nowa funkcja zmienia wszystko i już teraz możesz używać tego samego konta / numeru na dwóch telefonach.

Odkąd Messenger stał się przeładowanym molochem, korzystałem z niego już tylko z konieczności. Na szczęście przy okazji udało mi się zablokować dostęp do swojego konta. Z braku laku zdecydowałem się na przejście na WhatsApp, który jest nieporównywalnie lepszym komunikatorem. Drażniło mnie tylko jedno, ale to przechodzi do przeszłości.

WhatsApp pozwoli na połączenie więcej niż jednego urządzenia

Chodzi mi o to, że Messenger – podobnie jak Instagram – nie synchronizuje się w urządzeniu, ale w chmurze Meta. Oznacza to, że bezproblemowo działa pomiędzy urządzeniami – i na wielu urządzeniach jednocześnie. W WhatsApp trzeba robić kopię zapasową i pobierać wszystko za każdym razem. Koszmar.

Whatsapp

WhatsApp wprowadza obsługę dwóch urządzeń jednocześnie / fot. producenta

Dla przeciętnego użytkownika to nie jest wielki problem, bo zmienia telefon co kilka lat. Same testowe modele to dla mnie przynajmniej 1-2 przesiadki miesięcznie. Dlatego też cieszy mnie, że WhatsApp nareszcie zaczyna oferować opcję sparowania drugiego urządzenia. Będzie to działać dokładnie tak samo, jak przy wersji webowej.

Wystarczy zeskanowanie kodu QR z głównego urządzenia i od razu zyskamy dostęp do wszystkich wiadomości. To najważniejsza nowość w WhatsApp od czasu przyspieszania odtwarzania wiadomości głosowych. Najlepszy komunikator w 2022 roku stał się jeszcze lepszy.

Użytkownicy donoszą również, że udało im się połączyć więcej niż jedno urządzenie. To jednak może być tylko błąd w wersji beta. Mamy też dobre wieści dla tych, którzy chcą pozbyć się fizycznych dokumentów tożsamości. Polska zrobiła właśnie potężny krok w stronę digitalizacji paszportów.

Elektroniczny paszport w aplikacji mObywatel. Wniosek złożymy online

Źródło