pojawila-sie-specyfikacja-oraz-wyglad-globalnego-sredniaka-oppo

Pojawiła się specyfikacja oraz wygląd globalnego średniaka OPPO

Tajemniczy OPPO A1 Pro 5G wkrótce pojawi się na rynku globalnym. Sporo już wiemy na jego temat, a to dlatego, że najpewniej stanie się rebrandingiem modelu OPPO A98.

Dostępne przecieki na temat OPPO A1 Pro 5G

Znany leakster: Evan Blass przedstawił wizerunek nadchodzącego modelu o nazwie OPPO A1 Pro 5G. Zasugerował także, że telefon stanie się rebrandingiem kolegi od tego samego producenta, czyli OPPO A98.

OPPO A98 jeszcze nie zadebiutował, ale oczekuje się premiery w najbliższym czasie. W zasadzie prezentacja powinna wydarzyć się w Chinach w przeciągu kilku następnych dni.

Stąd też podejrzenie, że OPPO A1 Pro 5G będzie wersją przeznaczoną na rynek globalny. Szykuje się całkiem ciekawy średniak. Jeżeli miałbym obstawiać, ile będzie kosztować, skłoniłbym się do widełek 1500-1800 zł.

Wiemy, że smartfon otrzyma 10-bitowy AMOLED o przekątnej 6,7″, który będzie wyświetlał treści w rozdzielczości Full HD+. Odświeżanie z częstotliwością 120 Hz też prezentuje się całkiem zacnie.

OPPO A1 Pro 5G

OPPO A1 Pro 5G / fot. via @evleaks, twitter.com

Zapleczem fotograficznym urządzenia będą:

  • Aparat główny z matrycą 108 MP.
  • Kamerka pomocnicza w postaci zapychacza z matrycą 2 MP.
  • Strzelanka selfie z matrycą 16 MP.

Bateria o pojemności 5000 mAh zostanie wsparta szybkim i autorskim ładowaniem o mocy 67 W. Akumulator zostanie umieszczony w obudowie o wymiarach: 162,3 × 74,3 × 7,7 mm i wadze w granicach 171 gramów.

Pojawi się kilka konfiguracji pamięciowych: 6 GB / 8 GB / 12 GB (RAM) i 64 GB / 128 GB / 256 GB / 512 GB (ROM). Ta druga będzie możliwa do rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Co do serca A1 Pro 5G istnieją pewne wątpliwości. Wygląda na to, że mowa o Qualcomm Snapdragon 695, choć pojawiły się spekulacje na temat układu Snapdragon 778G. Oczywistym jest skłonność do tego drugiego, natomiast na potwierdzenie procesora przyjdzie jeszcze poczekać.

Sprawdź także

Na horyzoncie pojawił się realme GT Neo 4. Ale to będzie mocarz

Źródło