polacy-zaplacza,-gdy-zobacza-nowe-ceny-iphone’ow.-model-ultra-pusci-nas-z-torbami

Polacy zapłaczą, gdy zobaczą nowe ceny iPhone’ów. Model Ultra puści nas z torbami

Ceny serii iPhone 15 doprowadzą Polaków do bankructwa? Jeśli myślisz, że tegoroczne modele były drogie, lepiej nie sprawdzaj, ile zapłacimy jesienią 2023…

Ceny tegorocznych iPhone’ów raczej nie ucieszyły Polaków – sprzęty solidnie podrożały w naszym kraju, za najtańszego smartfona zapłacimy 5 tysięcy złotych, a najbogatszy wariant najdroższego modelu to już koszt…ponad 10 tysięcy złotych. To pierwszy raz, kiedy smartfonowi Apple udało się przekroczyć ten magiczny próg.

Wszystko wskazuje na to, że będzie tylko gorzej. Najświeższe doniesienia pochodzące od LeaksApplePro wskazują, że wcale nie będzie taniej. Co gorsza, za sprzęty zapłacimy jeszcze więcej!

Apple iPhone 15 Ultra

Koncept modelu Apple iPhone 15 Ultra / fot. via @LeakerApple, twitter.com

Według leakstera produkcja iPhone’ów z serii 15 okazuje się bardziej kosztowna, niż się tego spodziewano. Szczególnie drogi jest model Pro Max – ten ma kosztować producenta prawie 100 dolarów więcej, niż planowano.

To powinno niestety przełożyć się na wyższe ceny flagowców – model Pro Max miałby zadebiutować z nową nazwą Ultra, droższy aż o 200 dolarów (około 900 złotych). Byłby to największy dotychczas skok cenowy modelu w historii Apple.

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro / fot. Technizo Concept

iPhone 15 Ultra będzie za to wypasiony!

Na pocieszenie, iPhone 15 Ultra ma być nie tylko najdroższym, ale także najlepiej do tej pory wyposażonym smartfonem Apple – na start mamy otrzymać 256 GB miejsca na dane, czyli dwa razy więcej niż dotychczas.

Poza tym całkiem możliwe, że sprzęt doczeka się już USB Typu C – choć tutaj zdania są podzielone. Do tego model Ultra jako jedyny z linii może zostać częściowo wykonany z tytanu – a to tłumaczy, dlaczego sprzęt miałby kosztować aż tak wiele.

Na cenę nowych smartfonów przełoży się też koszt wafli krzemowych, które zostaną użyte w produkcji:

Apple iPhone 15 będzie jeszcze droższy. Cena wystrzeli w kosmos

Źródło